Renata Sima

SSC Director at Bridgestone Poland (do 2020 r.)

Od 1 kwietnia 2010 r. Renata Sima pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Usług Outsourcingowych firmy HP, Global e-Business Operations Sp z o. o. we Wrocławiu, zaś od połowy 2012 r. sprawowała również obowiązki Dyrektora Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett-Packard w Łodzi. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów, księgowości, HR i zarządzania, a także metod optymalizacji biznesowej i zarządzania jakością. Do HP dołączyła w 2005 r., obejmując stanowisko Operational Manager w dziale kontroli. Wkrótce powierzono jej odpowiedzialność za obsługę pierwszego dużego klienta firmy Nestle, a od 2009 r. nadzorowała działania HRO (Human Resources Outsourcing). W tym okresie zarządzała 360 osobami realizującymi procesy dla 33 krajów w Europie.

W latach 2002-2005 pracowała na stanowisku EMEA Quality Lead w firmie General Electric Power Controls. Wcześniej przez 10 lat kierowała finansami i księgowością w japońskiej firmie Juki Corporation, gdzie odpowiadała m.in. za raportowanie według standardów europejskich (MSSR), a także HR i administrację.

Renata Sima jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie ukończyła także Podyplomowe Studium Rachunkowości i Zarządzania Finansami. Posiada certyfikat zarządzania jakością Six Sigma Finance Black Belt. Specjalizuje się w takich obszarach jak: finanse, księgowość, outsourcing, zarządzanie zasobami ludzkimi, negocjacje, optymalizacja i transformacja procesów biznesowych, Six Sigma.