Szymon Midera

Prezes PKO BP

Prezes Zarządu i współwłaściciel Shumee SA

Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku pełnił funkcję Wiceprezesa i Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. W tym czasie Bank pozyskał około miliona Klientów i przeszedł transformację z instytucji rozliczeniowej w masowy bank detaliczny, uruchamiając m.in. nowoczesną bankowość internetową i sieć około 300 placówek.Wcześniej - przez siedem lat - związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu, sprzedaży w Internecie i rozwoju biznesu.

Jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego i Advanced Management Programme w INSEAD w Fontainebleau. Ukończył również Executive MBA Program na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowany przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business.

Społecznie pełni funkcję Przewodniczącego Rady ds. Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Łódzkim. Pełnomocnik Prezydent Hanny Zdanowskiej ds. pozyskiwania inwestorów. Członek Rady Programowej MasterClass przy Fundacji Centrum Twórczości Narodowej i Fundator Honorowy Fundacji Internet PR. Mentor w programie mentorskim Fundacji Mentors4Starters.


Mentor w Projekcie mentorskim: edycja XI, 2023/2024

Miejsce spotkań: w miejscu pracy Mentora; w miejscu uzgodnionym z Mentee; spotkania on-line; Łódź;

Liczba podopiecznych w tej edycji: 1

Język spotkań: polski, angielski

Obszar wsparcia mentee: Zaplanowanie ścieżki rozwoju zawodowego; rozwój kompetencji przywódczych.