25 lat Wydziału Zarządzania UŁ

Społeczność akademicka, wraz z partnerami naukowymi i biznesowymi, a także zaproszonymi gośćmi oficjalnie uczcili ćwierć wieku istnienia Wydziału Zarządzania UŁ, który wykształcił niemal 24 000 absolwentów. Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału połączono z nadaniem auli A3 imienia prof. Zofii Mikołajczyk, która współtworzyła polską szkołę nauk o zarządzaniu.

Głównym punktem jubileuszu była gala połączona z uroczystym posiedzeniem Rady Wydziału, w której wziął udział Rektor UŁ prof. Antoni Różalski. Gościnny wykład wygłosił dr Andrzej Kompa, prodziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego. Na uroczystości był również obecny wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek, który życzył Wydziałowi 100 lat.

48792999656_42cc5eb35c_k

Na 25-lecie wręczono 25 pracownikom WZ statuetki w podziękowaniu za zasługi dla Wydziału. Podczas gali reprezentacyjna aula otrzymała imię Pani Profesor Zofii Mikołajczyk - wieloletniego kierownika Katedry Organizacji i Kierowania, a następnie Katedry Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, członka Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, współtwórcę polskiej szkoły nauk o zarządzaniu, wybitnego eksperta w dziedzinie metod i technik zarządzania oraz zarządzania zmianami. Odsłonięto tablicę pamięci Profesor Mikołajczyk - w uroczystości wzięli również udział wnuczka i syn Pani Profesor.

To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności akademickiej. Goście Wydziału mogli również zapoznać się z wystawą prezentującą wspomnienia absolwentów, którzy nadsyłali swoje historie w ramach specjalnego konkursu jubileuszowego.

Ćwierć wieku działalności WZ pokazało, jak wiele można zrobić na rzecz rozwoju naukowego i dydaktycznego nie tylko regionu, ale także kraju. Aktualnie Wydział obejmuje dziewięć katedr i kształci blisko cztery tysiące studentów na osiemnastu kierunkach studiów. Od 12 lat posiada kategorię naukową A. Wydział Zarządzania jest także jednym z wydziałów najchętniej wybieranych przez kandydatów na studia na Uniwersytecie Łódzkim. Nauka tutaj to także lepsze perspektywy na przyszłość - nie tylko ze względu na wiedzę wynoszoną ze studiów, ale także na szeroką współpracę Wydziału z przedsiębiorstwami (Rada Biznesu) oraz instytucjami publicznymi (Rada Menedżerów Publicznych), które wspierają studentów swoim doświadczeniem, nagradzają najlepsze prace dyplomowe oraz oferują praktyki, staże i pracę najlepszym żakom.

Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania (PAM Center) jest wyspecjalizowaną jednostką organizacyjną Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, wyodrębnioną na potrzeby edukacji menedżerskiej. Organizując profesjonalne studia i szkolenia pomaga rozwijać kompetencje niezbędne liderom nowoczesnej gospodarki. Swój unikalny polsko-amerykański charakter zawdzięcza trwającej od 1995 roku, współpracy z amerykańskimi uczelniami: jedną z najlepszych szkół biznesu w USA - R.H. Smith School of Business, University of Maryland a także Towson University, University of Baltimore, Minot State University.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: Wydział Zarządzania UŁ