Gala Absolwenta na Wydziale Zarządzania

Gala Absolwenta jest tradycją na Wydziale Zarządzania UŁ - w tym roku odbędzie się już XV jej edycja. To czas podsumowań, który pozwala spojrzeć z perspektywy na ostatnie lata zdobywania wiedzy i doświadczeń. Już w sobotę 30 listopada (godz. 11:00, Aula im. prof. Jana Zieleniewskiego, ul. Matejki 22/26) specjaliści od marketingu, rachunkowości i spraw kadrowych, księgowi, logistycy, urzędnicy, młodzi menedżerowie i przyszli właściciele firm spotkają się w auli, ubrani w togi i birety, by w uroczystej atmosferze odebrać dyplomy ukończenia studiów, już jako absolwenci rozwijać własne kariery.

Celem Gali jest wspólne podsumowanie kilku lat nauki i czasu spędzonego na Wydziale. Specjalnie na ten dzień absolwenci studiów licencjackich i magisterskich założą togi i birety oraz odbiorą dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Zarządzania. W roku akademickim 2018/2019 prace dyplomowe obroniło 1299 osób - 678 na studiach I stopnia i 621 na studiach II stopnia. Ponad 300 osób uzyskało "piątkę" na dyplomie, a 12 będzie mogło odebrać medale "Za Chlubne Studia".

Jak co roku, absolwenci, którzy przygotowali najlepsze prace magisterskie z zakresu Międzynarodowej Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej, otrzymają Nagrodę i Wyróżnienie im. prof. Alicji Jarugowej, polskiej ambasadorki rachunkowości, która rozsławiła Katedrę Rachunkowości na świecie. Nie zabraknie również nagrody finansowej od Klubu 500. Autorzy najlepszych prac licencjackich i magisterskich, które zwyciężyły w konkursie organizowanym przez Radę Menedżerów Publicznych, otrzymają nagrody rzeczowe.

W trakcie roku akademickiego partnerzy Wydziału Zarządzania UŁ nie tylko organizują spotkania, wykłady czy punkty informacyjne, ale też proponują studentom praktyki lub staże. Natomiast podczas Gali Absolwenta chcą dodatkowo docenić i uhonorować najlepszych żaków. Dla absolwentów, którzy w toku studiów uzyskali najlepsze wyniki lub napisali wyróżniające się prace dyplomowe, przewidziane są liczne nagrody od partnerów biznesowych oraz firm zrzeszonych w działającej od 2003 roku Radzie Biznesu. Tradycyjnie już najlepsze prace licencjackie lub magisterskie wyróżnią Santander Universidades, Dachser, Deloitte, Bank Pekao S.A., Skanska Property, Philips i nowy partner z branży logistycznej - firma Rohlig Suus.

Nagrodę dla studenta z najwyższą średnią na studiach II stopnia zapewni z kolei absolwentka Wydziału Zarządzania UŁ i wiceprezydent miasta Łodzi, Joanna Skrzydlewska. Natomiast Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta zafunduje autorowi wyróżnionej pracy bezpośredni przelot z Łodzi do Dublina w obie strony.

Tradycją jest także wręczenie WuZetek najlepszym wykładowcom oraz przemówienie przedstawiciela absolwentów - w tym roku wygłosi je Sandra Cieciura, przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego. Na zakończenie Gali Absolwenta powstanie fotografia pamiątkowa ukazująca moment podrzucania biretów.

Gala Absolwenta

30 listopada 2019 r., godz. 11:00

Aula im. prof. Jana Zieleniewskiego na Wydziale Zarządzania UŁ

ul. J. Matejki 22/26