Konkurs na Glosę

14 grudnia 2021 r. Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego wraz z firmą Crido zorganizowało XXIV Ogólnopolską Konferencję Naukową dla Studentów pt. „Współczesne problemy orzecznictwa sądowego w sprawach podatkowych”.

W części konkursowej konferencji udział wzięli studenci reprezentujący 11 polskich uczelni, wygłaszając 18 referatów. Jury przyznało m.in. 2 wyróżnienia dla studentów WPiA UŁ: Kamilowi Ratajczykowi za przedstawienie glosy do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 20 lipca 2021 r., sygn. II FSK 3738/18 oraz Aleksandrowi Świątkowi za glosę do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 9 kwietnia 2021 r., sygn. II FSK 167/21.

Jednym z wielu zadań podejmowanych przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego jest promowanie wiedzy z zakresu prawa podatkowego. Realizując te cele Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych WPiA UŁ organizuje ogólnopolskie konferencje studenckie poświęcone tematyce podatkowej, które są jednocześnie konkursami.

Tekst źródłowy: Wydział Prawa i Administracji UŁ