Nielimitowany dostęp do bazy Legalis

Do końca 2023 r. z Legalisa może jednocześnie korzystać nielimitowana liczba użytkowników. Legalis Wydawnictwa C.H. Beck to jeden z największych systemów informacji prawnej w Polsce. Oferuje dostęp do specjalistycznych komentarzy, branżowych czasopism i monografii.

Razem z platformą LEX wydawnictwa Wolters Kluwer, dzięki różnym i wzajemnie uzupełniającym się źródłom informacji, pozwala na całościowe ujęcie zagadnień prawnych. Obie platformy stanowią nieocenioną pomoc dla pracowników naukowych, wykładowców oraz studentów.

Na platformie Legalis dostępna jest Baza Aktów Prawnych oraz moduły komentarzowe: prawo cywilne, postępowanie cywilne, prawo rodzinne, prawo spólek handlowych, prawo rynku kapitałowego, prawo nieruchomości, Unia Europejska, prawo pracy, prawo administracyjne, prawo podatkowe, zamówienia publiczne, prawo karne, prawo upadłościowe, prawo gospodarcze, prawo medyczne, prawo samorządowe, prawo własności intelektualnej.

Legalis (podobnie jak LEX) dostępny jest dla studentów, doktorantów oraz pracowników UŁ w zakładce e-zasoby.