Spotkanie z Łukaszem Barysem w cyklu „Obiecane inspiracje”

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź
Czas: 12 stycznia 2023 (czwartek) 18:30 - 00:00

W czwartek (12 stycznia) o godz. 18.30 zapraszamy do Obiecana Café na pierwsze w 2023 r. spotkanie w ramach cyklu „Obiecane inspiracje”. Podczas wydarzenia rozmowę z wielokrotnie nagradzanym młodym pisarzem Łukaszem Barysem poprowadzi Agnieszka Janiszewska. Rozmówcy odpowiedzą m.in. na pytania o to, skąd czerpać twórcze pomysły i wziąć odwagę do ich realizacji oraz jak poszukiwać sensu w małomiasteczkowej rutynie.

Łukasz Barys to autor powieści „Kości, które nosisz w kieszeni” oraz „Jeśli przecięto cię na pół”. Jest laureatem wielu konkursów literackich (prozatorskich i poetyckich), w tym Paszportu „Polityki” w kategorii literatura. Ukończył prawo i polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim.

O świetnej i wielokrotnie nagradzanej literaturze Łukasza można by rozmawiać godzinami! Na pewno nawiążemy do literackich wątków, przede wszystkim jednak skupimy się na kilku ważnych zagadnieniach, związanych z procesem twórczym i osobowością młodego pisarza. Jak zwykle chcemy rozmawiać o tym, co uniwersalne, aby można było zainspirować się do realizacji własnych pomysłów i projektów

wyjaśnia inicjatorka cyklu i prowadząca rozmowę Agnieszka Janiszewska.


Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

 • Skąd czerpać twórcze pomysły i wziąć odwagę do ich realizacji?
 • Czy wrażliwość artystyczna pomaga, czy przeszkadza w życiu?
 • Jak znaleźć urok i sens w nijakości i rutynie małomiasteczkowej (czy też każdej innej) codzienności?
 • Jak sukcesy wpływają na osobowość twórczą?
 • Czy warto dziś być humanistą?


Więcej o projekcie:

OBIECANE INSPIRACJE to projekt pod patronatem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, polegający na cyklu otwartych spotkań z przedstawicielami kultury, nauki i sztuki. Celem inicjatywy jest stworzenie forum do wymiany idei, wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branż kreatywnych oraz nauki, dzięki czemu wszyscy możemy zainspirować się do realizacji własnych pomysłów twórczych oraz otrzymać cenne wskazówki, jak skutecznie realizować projekty biznesowe oraz artystyczne.
Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby działające lub planujące zacząć działać w obszarze kultury, sztuki i przemysłów kreatywnych; osoby chcące pracować twórczo i z pasją, naukowców, a także studentów poszukujących swojej ścieżki kariery.
Spotkania odbywają się w wybrane czwartki miesiąca o godz. 18.30 w lokalu Obiecane Café na terenie Ogrodów Gayera (ul. Piotrkowska 295 A). 

Organizatorka:

Agnieszka Janiszewska — filolog, redaktorka, pisarka (autorka powieści „Woda księżycowa”), doktorantka przy Katedrze Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ. Dyplomowany life coach i trenerka, specjalizująca się w pracy z artystami / osobami chcącymi realizować twórcze projekty lub odnaleźć swoją drogę rozwoju zawodowego.
Projekt „Obiecanych inspiracji” jest kontynuacją jej autorskiego cyklu wywiadów z łódzkimi artystami pt. „Inspiracje dla duszy”, zrealizowanych we współpracy z fundacją artystyczną KIPISZ oraz cyklu rozmów panelowych „Artystyczne inspiracje. Kulturalna jesień w Łodzi”.
Współorganizator: Marcin Kujanek — przedsiębiorca, manager Obiecanej Cafe.
Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.
Partnerzy: Obiecana Cafe, „Formy przekazu” Marta Pokorska-Jurek, „Karolina Wojciechowska – Fotografia Kobieta Biznes”, twórca muzyczny „Empati” Patryk Pietroń, Fundacja LodzArte, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Szkoły Doktorskiej, Calypso Fitness Club Polska, Księży Młyn Dom Wydawniczy.
 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 12 stycznia 2023 (czwartek) 18:30 - 00:00

 • ND
 • PN
 • WT
 • ŚR
 • CZ
 • PT
 • SB