Startup AFFIDO.ME z Nagrodą UŁ

„Mam Pomysł na Startup” to konkurs ukierunkowany na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne, jak i kreatywne/artystyczne we wczesnej fazie rozwoju. W tej edycji zgłoszonych zostało 100 pomysłów, spośród których kilkanaście dotarło do finałowego etapu. Jednym z nich był pomysł Affido.me, który zdobył nagrodę Uniwersytetu Łódzkiego w wysokości 6.000 zł. Podczas uroczystej gali w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi symboliczny czek wręczyła autorom pomysłu prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ. Uniwersytet Łódzki był partnerem strategicznym konkursu.

Ideą konkursu jest łączenie młodego biznesu różnych środowisk z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami. Konkurs to przestrzeń dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem oraz szansa na zdobycie kapitału na start lub rozwój firmy.

Affido.me jest miejscem dla czworonogów i ich opiekunów. Oferuje pomoc w procesie adopcji i opiece nad zwierzakiem w trzech krokach, tworząc portal zawierający bazę ogłoszeń i miejsce pierwszego kontaktu ze schroniskiem. Affido.me to portal ułatwiający adopcje zwierząt ze schronisk z całej Polski, a w przyszłości również z Europy. Dzięki współpracy z partnerami portal oferuje ponadto sklep z karmą i akcesoriami dla zwierzaków, a także miejsce dla usługodawców z branży zwierzęcej.

Autorami pomysłu są między innymi studenci i absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to kolejna nagroda dla pomysłodawców Affido.me, którzy zdobyli również II miejsce w konkursie Eksoc StartUp. Serdecznie gratulujemy!

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem