Mapa Biznesowa Łodzi - Wizja Lokalna w SWM Poland - środa 22.05.2024

Mapa Biznesowa Łodzi - Wizja Lokalna - SWM Poland

Rada Biznesu WES UŁ zaprasza do udziału w drugiej odsłonie projektu "Mapa Biznesowa Łodzi - Wizja Lokalna". Projekt ten ma na celu przybliżenie studentom praktycznych aspektów pracy zawodowej. Jest to wyjątkowa okazja, aby odwiedzić podmioty funkcjonujące w regionie łódzkim, zapoznać się ze specyfiką ich działalności, zobaczyć na żywo jak wygląda typowy dzień pracy, a także dowiedzieć się jak potoczyły się różne ścieżki edukacji i kariery. Wizja Lokalna to sposobność swobodnej rozmowy z osobami, które często kończyły takie same kierunki studiów i w oparciu o zdobyte umiejętności realizują się dalej zawodowo.

W ramach inicjatywy zaplanowano wizje lokalne w następujących firmach:

21.02.2024 r. - EY
6.03.2024 r. - Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości im. Prof. Jerzego Dietla
20.03.2024 r. - Nordea
9.04.2024 r. - PwC
17.04.2024 r. - Infosys
8.05.2024 r. - animalhotels.com
22.05.2024 r. - SWM Poland

W najbliższym czasie, 22 maja 2024 r. (środa) zapraszamy do odwiedzenia firmy SWM Poland (w godz. 10:00-14:00).

SWM Poland, który jest członkiem Rady Biznesu WES, jest wysoko wyspecjalizowanym producentem wyrobów z papieru oraz plastiku. SWM International jest firmą prywatną, oficjalnie rozpoczęła swoją działalność jako spółka wydzielona z Kimberly-Clark Corporation w 1995 roku, jednakże korzenie spółki sięgają roku 1545, kiedy powstała pierwsza papiernia na południu Francji. W następnych dziesięcioleciach poszerzyła globalną działalność związaną z papierem, otwierając kluczowe lokalizacje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Chinach. Biznes SWM zalicza się pionierów w branży papierniczej poprzez wprowadzanie innowacji i dostosowując się do zmieniającego się świata. Zakład produkcyjny zlokalizowany w Polsce jest unikatowy na świecie z uwagi na łączenie dwóch różnych segmentów biznesowych. 

Podczas wizyty przedstawiony zostanie ogólny profil działalności, a następnie przeprowadzona zostanie wycieczka po obszarze produkcyjnym, na którym na co dzień poruszać się mogą tylko pracownicy spółki. Ostatnim punktem będą spotkania z osobami reprezentującymi dział finansów, logistyki oraz HR podczas których będzie można zobaczyć jak faktycznie wygląda ich codzienna praca. Będzie to także doskonała okazja na swobodną rozmowę z profesjonalistami w danych zawodach. 

Limit miejsc: 15 osób

Obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ ONLINE: https://forms.office.com/e/hepRLzAPJ2 

Miejsce: Spotykamy się na miejscu w siedzibie SWM Poland, Tulipan Park, Budynek F, Smolice 1I (dojazd we własnym zakresie)

Grupą zaopiekuje się dr Marika Ziemba. W razie pytań prosimy o kontakt: marika.ziemba@uni.lodz.pl

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 22 maja 2024 (środa) 10:00 - 14:00

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND