Aplikowanie do domów studenckich UŁ - komunikat

Komunikat Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia UŁ z dnia 12 lipca 2021 r. w sprawie aplikowania do domów studenckich UŁ na rok akademicki 2021/2022 - kolejne tury:

Rejestracja wniosków o przyznanie miejsca odbywa się wyłącznie  przez Usosweb po otrzymaniu dostępu do zalogowania się do systemu.

Uwaga! Zasady aplikowania o akademik dostępne są w zakładce AKADEMIKI.

Ubieganie się o akademik dotyczy osób z aktywnym statusem studenta UŁ w roku akademickim 2021/2022 i posiadających dostęp do systemu informatycznego Usosweb:

• studentów UŁ, którzy rozpoczynają kolejny  stopień studiów w roku akademickim 2021/2022,
  • osób przyjętych na studia Uniwersytetu Łódzkiego z rekrutacji,
  • studentów UŁ z wyższych lat starających się o miejsce w DS,
  • doktorantów oraz uczestników szkół doktorskich UŁ,
  • studentów UŁ, którzy w I turze aplikowania o miejsce w DS  nie dokończyli procesu rejestracji wniosku w systemie Usosweb (status wniosku – wypełniany, poprawiany, cofnięty do poprawy).

Harmonogram otwarcia tur i zarejestrowania wniosków w Usosweb dla Polaków:

• 26.08.2021-09.09.2021 - otwarcie II tury,
  • 10-14.09.2021 – weryfikacja i wydanie decyzji w sprawie przyznania miejsca w DS na podstawie  zarejestrowanych wniosków w 2 turze i przyjętych do rozpatrzenia przez Uczelnianą Komisję ds. przyznawania miejsc w domach studenckich UŁ,
  • 15.09.2021-26.09.2021 -  otwarcie III tury,
  • 27-29.09.2021 - weryfikacja i wydanie decyzji w sprawie przyznania miejsca w DS na podstawie  zarejestrowanych wniosków w 3 turze i przyjętych do rozpatrzenia przez Uczelnianą Komisję ds. przyznawania miejsc w domach studenckich UŁ,
  • 01.10.-10.10.2021- otwarcie IV tury, decyzje będą podejmowane od 11-13.10.2021.

Harmonogram otwarcia tur i zarejestrowania wniosków w Usosweb dla studentów z zagranicy:

• 19.07.2021-23.07.2021 - otwarcie II tury,
  • 26-30.07.2021 – weryfikacja i wydanie decyzji w sprawie przyznania miejsca w DS na podstawie  zarejestrowanych wniosków w 2 turze i przyjętych do rozpatrzenia przez BWZ UŁ,
  • 15.09.2021-26.09.2021 -  otwarcie III tury,
  • 27-29.09.2021 - weryfikacja i wydanie decyzji w sprawie przyznania miejsca w DS na podstawie  zarejestrowanych wniosków w 3 turze i przyjętych do rozpatrzenia przez BWZ UŁ.

Wnioski o przyznanie pokoju jednoosobowego, pokoju dla rodzica z dzieckiem będą rozpatrywane przez Uczelnianą Komisję ds. przyznawania miejsc w DS pod koniec września (27-29.09.2021), a informacja w tej sprawie zostanie  przekazana bezpośrednio do akademika po rozpatrzeniu wniosków.

Tylko wniosek kompletny i  prawidłowo zarejestrowany w systemie Usosweb zostanie rozpatrzony przez Uczelnianą komisję ds. przyznawania miejsc w DS/BWZ (status wniosku zmienia się z zarejestrowanego na gotowy do rozpatrzenia-rozpatrzony).
Komisje nie rozpatrują wniosków, które mają status: wypełniany, poprawiany, cofnięty do poprawy.

Informacja o przyznanym akademiku ukaże się w Usosweb, student informowany jest mailowo o każdej zmianie statusu wniosku (status wniosku: z zarejestrowanego zmieni się na gotowy do rozpatrzenia i finalnie  zostanie rozpatrzony przez Uczelnianą komisję ds. przyznawania miejsc w DS/BWZ).

Po zalogowaniu się na swoje konto w Usosweb student decyzję o przyznanym miejscu w domu studenta sprawdza  w szczegółach wniosku o akademik.

W tym roku nie wymagamy dostarczenia wersji papierowej wniosku  o przyznanie miejsca w DS, zarejestrowanego w systemie Usosweb.

W przypadku rezygnacji z przyznanego miejsca należy niezwłocznie poinformować recepcję danego  domu studenta mailowo lub telefonicznie. Kontakt do  pracowników domów studenckich widoczny jest na stronie cos.uni.lodz.pl w zakładce kontakt-akademiki.

Ważne!!!! Komunikat  został przygotowany na podstawie aktualnie obowiązujących wewnętrznych rozporządzeń Uczelni, a także przepisów rządowych.
W przypadku wystąpienia różnych, nieprzewidzianych okoliczności, decyzje uprzednio podjęte przez Władze Uczelni  mogą ulec zmianie w oparciu o bieżącą sytuację epidemiologiczną na Osiedlu Studenckim UŁ. Informujemy również, iż przez cały okres epidemii obowiązuje w domach studenckich UŁ  reżim sanitarny, którego student musi ściśle przestrzegać.

Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UŁ
dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ

Wszytskie infromacje dotyczące akademików znajdziecie na: AKADEMIKI (lodz.pl)