BUŁ - zmiana godzin działania i otwarcie strefy coworkingowej

Od 4 września br. BUŁa będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. W soboty w godz. 10.00-17.00.

4 września otwieramy także długo wyczekiwaną przez naszych użytkowników STREFĘ COWORKINGOWĄ, którą zaprojektowała i umeblowała firma Rossmann.

Fot. UŁ

Poniżej najważniejsze informacje dotyczące zasad udostępniania oraz przestrzeni do nauki.
👉 UDOSTĘPNIANIA ZBIORÓW NA MIEJSCU (nie obowiązuje rezerwacja miejsc)
☑️ Strefa Wolnego dostępu – 60 miejsc do pracy (po 15 miejsc na każdym piętrze), 12 stanowisk komputerowych (po 3 stanowiska na każdym piętrze).
☑️ Czytelnia Główna – 20 miejsc do pracy, 2 stanowiska komputerowe, stanowisko do korzystania z mikrodanych Eurostatu.
☑️ Czytelnia Historyczna – 20 miejsc do pracy, 2 stanowiska komputerowe.
☑️ Czytelnia Zbiorów Specjalnych – 5 miejsc do pracy, 1 stanowisko komputerowe. Udostępniane są zasoby wszystkich sekcji Oddziału Zbiorów Specjalnych, po ustaleniu szczegółów zamówienia z pracownikiem sekcji odpowiedzialnym za dany typ zbiorów. Czynna: pon., śr., pt. 10.00-13.00; wt., czw. 15.00-18.00

👉 STREFA COWORKINGOWA to 200 m. kwadratowych przestrzeni, w której uwolnicie umysł:
strefa wykładową, wyposażoną w ekran i rzutnik oraz wygodne krzesła. To idealne miejsce na spotkania z ciekawymi ludźmi, inspirujące wykłady i szkolenia.
strefę nauki - tutaj można pouczyć się przy jednym ze stolików lub bardziej się odizolować w poprzedzielanych ściankami boksach. Do dyspozycji są też drewniane „domki”. To idealne miejsce na pracę w niewielkich zespołach.
strefę relaksu - tu można odpocząć i oderwać się od nauki: gigantyczna mapa Łodzi, duże stoły, aby można było w większym gronie porozmawiać lub pograć w gry planszowe, miękkie pufy i siedziska, na których można się zrelaksować.
Ze strefy może korzystać jednocześnie maksymalnie 10 osób!

👉 POKOJE PRACY INDYWIDUALNEJ
Pokoje do pracy indywidualnej dla studentów Uniwersytet Łódzki znajdują się na drugim piętrze Wolnego Dostępu. Dostępne są również pokoje dla doktorantów oraz pracowników naukowych naszej uczelni. Rezerwacja miejsc: rezerwacje.pokoi@lib.uni.lodz.pl, tel. 42 635 64 82

👉 POKÓJ DO NAUKI DLA RODZICA Z DZIECKIEM
Pokój dla rodziców z dziećmi wyposażony jest w specjalnie przystosowane meble, książeczki, zabawki edukacyjne i inne akcesoria. Znajduje się w nim także kącik wypoczynkowy z wygodnymi fotelami. Dla opiekunów przygotowano dwa stanowiska pracy z możliwością podłączenia własnego laptopa, gdzie będą mogli uczyć się i pracować z księgozbiorem z przestrzeni Wolnego Dostępu. Z pokoju może korzystać 1 osoba z dzieckiem/dziećmi. Rezerwacja miejsc: rezerwacje.pokoi@lib.uni.lodz.pl, tel. 42 635 64 82.

Dodatkowe informacje o naszych usługach znajdziecie w komunikacie na stronie internetowej Biblioteki: http://www.lib.uni.lodz.pl/media/pliki/Komunikat_DyrektoraBUL_COVID_PL.pdf.

Źródło: BUŁ