BUŁa z nową strefą coworkingową dzięki firmie Rossmann!

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego ma nową strefę, w której będzie można spokojnie się uczyć, wziąć udział w ciekawym wydarzeniu lub po prostu porozmawiać przy kawie ze znajomymi. 200 metrów kwadratowych powierzchni udało się wspaniale zaprojektować i zmienić w jeszcze bardziej przyjazne miejsce dzięki firmie Rossmann, która od roku jest bliskim partnerem #UniLodz. Szykujemy się na powrót do normalności i chcemy, żeby studenci i pracownicy wrócili do jeszcze piękniejszych budynków. Oby jak najszybciej!

Skandynawski spokój

Rok temu, w styczniu 2020, Rossmann podpisał z Uniwersytetem Łódzkim umowę o partnerskiej współpracy dotyczącej działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej. W jej ramach znana w całej Europie firma, właściciel sieci drogerii, zobowiązała się sfinansować projekt i aranżację strefy użytkowej dla studentów i innych odwiedzających Bibliotekę UŁ.

Ogromną zaletą prawie 200-metrowej przestrzeni są ogromne okna i co za tym idzie bardzo dobre, naturalne oświetlenie. W tak jasnym, przyjaznym miejscu aż chce się spędzać czas, słuchając ciekawych ludzi, pracując na laptopie czy grając w planszówki ze znajomymi.

- Rossmann współpracował z Uniwersytetem Łódzkim od lat, w ramach Programu Stażowego Młodzi w Łodzi. W związku z dobrymi doświadczeniami obu stron, na początku ubiegłego roku, podpisaliśmy umowę o współpracy z Uniwersytetem. Uznaliśmy, że połączenie sił jednej z najlepszych Uczelni w Polsce z jedną z najlepszych firm musi przynieść korzyści dla obu stron - podkreśla Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.

- Cała społeczność Uniwersytetu Łódzkiego chciałaby jak najszybciej pojawić się w murach uczelni. Cieszę się, że powrót normalnego życia akademickiego do BUŁ-y będzie jeszcze bardziej radosny, właśnie dzięki temu miejscu - podsumowała projekt prof. Elżbieta Żądzińska, rektor UŁ.

Firma IDI Studio postawiła na ciepły, skandynawski design. Dominujące akcenty to jasne drewno i biel. Taka kolorystyka, w połączeniu z dużą liczbą lamp oraz elementów zielonych, jak ściana z mchem i rośliny w donicach sprawia, że łatwiej się nam skoncentrować, ale także wyciszyć umysł i ciało po ciężkim dniu nauki.

A57A5743(2)

Fot. M. Andrzejewski, UniLodz

Strefy w Strefie

W Strefie Rossmanna udało się wydzielić, w naturalny sposób, za pomocą mebli i wyposażenia, kilka odrębnych miejsc, każde o innym przeznaczeniu.

Jednym z nich jest strefa wykładowa wyposażona w ekran i rzutnik oraz wygodne krzesła. To idealne miejsce na spotkania z ciekawymi ludźmi, inspirujące wykłady i szkolenia. Skorzystają z nich zarówno łódzcy studenci, jak i pracownicy firmy Rossmann z całej Polski. Hasło "Uwolnij umysł" umieszczone na pokrytej mchem, oszałamiająco zielonej ściance, zachęca do intelektualnej gimnastyki, wychodzenia poza utarte schematy, podążania nowymi ścieżkami.

W kolejnej części Strefy można klasycznie pouczyć się przy jednym ze stolików lub - jeśli zajdzie taka potrzeba - bardziej się odizolować w poprzedzielanych ściankami boksach. Każdy taki boks wyposażony jest w minibiurko na laptopa. Popracować można również w kilku osobnych, dających poczucie większej prywatności, drewnianych "domkach". To idealne miejsce na pracę w niewielkich zespołach.

A57A5669(2)Fot. M. Andrzejewski, UniLodz

Pełny relaks!

W Strefie Rossmanna będzie można również po prostu odpocząć i od nauki nieco się oderwać. W części relaksacyjnej w oczy rzuca się gigantyczna mapa Łodzi. Ustawione są tutaj większe stoły, by można było w przyjacielskim kółku pogadać czy pograć w zakupione przez nas gry planszowe. Wokół znajdują się miękkie pufy i siedziska, na których można odetchnąć po zajęciach. A jeśli kogoś dopadnie głód - też nie ma problemu. Można będzie się posilić na miejscu - dostępne będą dwie samoobsługowe szafy z przekąskami i napojami.

A57A5701(2)

Fot. M. Andrzejewski, UniLodz

Galeria fotografii

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/