Doing business in ASEAN - bezpłatne spotkanie informacyjne

Województwo Łódzkie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz Ośrodek Spraw Azjatyckich Uniwersytet Łódzki zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą związaną z obrotem towarowym z zagranicą oraz osób planujących rozpocząć taką działalność. Doing business in ASEAN odbędzie się online 15 grudnia 2021 roku (Ośrodek Spraw Azjatyckich Uniwersytet Łódzki, Pałac Alfreda Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5, aula).

Rejestracja na wydarzenie.

Program wydarzenia
8:30 – 9:00 - Rejestracja uczestników
9:00 – 9:10 - Otwarcie spotkania przez organizatorów:

p. Agnieszkę Kurczewską, prof. UŁ, Prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ oraz

p. Dawida Mazurkiewicza, Dyrektora Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

9:10 – 9:55 - Podstawowe zagadnienia dotyczące funkcjonowania na rynkach ASEAN:

Ogólna charakterystyka ASEAN: rola kultury i różnic międzykulturowych w stosunkach biznesowych, rola stereotypów w kontakcie z partnerami zagranicznymi – dr hab. Dominik Mierzejewski, prof. UŁ, Ośrodek Spraw Azjatyckich UŁ.

Charakterystyka gospodarcza regionu Azji Południowo-Wschodniej (Indonezja, Wietnam, Malezja, Singapur) – Mateusz Chatys, Ośrodek Spraw Azjatyckich UŁ.

09:55 – 10:10 - Przerwa kawowa
10:10 – 11:40 - Wprowadzenie w tematykę działalności handlowej z krajami grupy ASEAN:

Wsparcie instytucjonalne polskiego biznesu w krajach Azji Południowo-Wschodniej – Aneta Piotrowska, Konsultant w Centrum Eksportu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Przygotowanie firmy do rozpoczęcia ekspansji zagranicznej. Pierwsze kroki w ekspansji zagranicznej – Wojciech Nowicki, Ekspert w Departamencie Partnerstwa i Komunikacji, Polska Agencja Inwestycji i handlu S.A.

Rynek sektora spożywczego i kosmetycznego na przykładzie Wietnamu, Indonezji i Singapuru. Dlaczego warto wybrać rynki Azji Południowo-Wschodniej? Branże strategiczne dla polskiego eksportu, uwarunkowania prawne i gospodarcze, perspektywy i bariery. Możliwości rozwojowe w zakresie działalności polskich firm na rynkach ASEAN. Struktura polskiego eksportu na rynkach ASEAN.

Prelegenci:

• Ngan Ho Thi Hanh –  Business Development Manager Zagranicznego Biura Handlowego w Wietnamie,
  • Jacek Kołomyjec – Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Indonezji,
  • Maja Justyna – Business Development Manager Zagranicznego Biura Handlowego w Singapurze.

Success stories: przykłady polskich firm obecnych na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, praktyczne porady polskich eksporterów na trudne czasy:

• Andrzej Jakubowski – Polish Business Club in Jakarta,
  • Adrian Winiarz – Export Director, Bielenda,
  • Anna Gętka – Export Manager, Bakalland,
  • Beata Łakoma – Business Development Manager, Lestello.

11:30 – 12:00 - Sesja pytań i odpowiedzi

12:00 – 12:30 - Networking