Ekonomia z certyfikatem akredytacyjnym „Studia z przyszłością”

Kierunek Ekonomia (studia I i II stopnia) prowadzony przez Instytut Ekonomii na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ uzyskał certyfikat i znak jakości "Studia z Przyszłością". To efekt oceny merytorycznej w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego "Studia z Przyszłością" organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i Agencję PRC. Gratulujemy!

W programie "Studia z przyszłością" wskazywane i nagradzane są kierunki studiów, które wyróżniają się na rynku edukacyjnym nowoczesnością koncepcji kształcenia, innowacyjnością efektów uczenia się, jakością realizowanego programu oraz skutecznością w edukowaniu dla rynku pracy.

Znak jakości otrzymują kierunki, które swoje programy i zasady kształcenia opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, aplikacyjnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

- Cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia, które jest zarówno potwierdzeniem wysokiej jakości studiów Ekonomia, jak i zobowiązaniem na rzecz dalszej pracy w zakresie przekazywania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji i kształtowania postaw naszych studentów - mówi dr hab. Piotr Krajewski, prof. UŁ, Dyrektor Instytutu Ekonomii Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

I dodaje:

- Do mocnych stron kierunku należy zaliczyć przede wszystkim bogatą ofertę zajęć dydaktycznych mającą oparcie w zainteresowaniach badawczo-naukowych pracowników i nawiązującą do ich doświadczenia zawodowego zdobytego poza uczelnią oraz elastyczność programów kształcenia - uwzględnianie nowej wiedzy i dostosowywanie treści programowych do potrzeb rynku pracy. Warto podkreślić także rosnący stopień umiędzynarodowienia procesu dydaktycznego.

"Studia z przyszłością" to kolejne wyróżnienie, które w bieżącym roku akademickim otrzymał kierunek prowadzony przez Instytut Ekonomii Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ na podstawie opinii niezależnych ekspertów. W grudniu 2020 r. certyfikatem IACBE (International Accreditation Council for Business Education) został wyróżniony kierunek Ekonomia w języku angielskim (Economics) I i II stopnia, którego program jest taki sam, jak kierunku Ekonomia w języku polskim. Uzyskanie międzynarodowej akredytacji jest po raz kolejny potwierdzeniem wysokiej jakości studiów oferowanych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ