Jak sztuczna inteligencja zmienia sposób w jaki pracujemy, nauczamy i uczymy się?

Miejsce wydarzenia: , Online
Czas: 11 września 2023 (poniedziałek) 13:30 - 13 września 2023 (środa) 14:30

Sieć UNIC zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu z cyklu Citylabs ‘Lightening Bites’. Jest to seria 30-minutowych wykładów, w trakcie których zaproszeniu goście dzielą się doświadczeniem, wiedzą ekspercką i pomysłami na działania w obrębie tematyki dotyczącej zmian społecznych w miastach w procesie transformacji postindustralnej. Są platformą służącą generowaniu pomysłów i zachęcającą do podejmowania aktywności.

W dniach 11-13 września 2023, w godzinach 13:30-14:30 tematem przewodnim spotkań będzie sztuczna inteligencja oraz jej wpływ na to jak pracujemy, nauczamy i uczymy się. Spotkania te ze zróżnicowanej perspektywy poruszą temat konsekwencji coraz większej powszechności sztucznej inteligencji dla sektora edukacji – od umiejętności czytania i pisania po etykę, od projektowania kursów po rozwój umiejętności, od pracy przyszłości po dzisiejsze doświadczenia studentów, od środowisk edukacyjnych na kampusie po uczące się miasta. Zachęcamy by dołączyć do wydarzenia i wspólnie rozważyć jakie wyzwania i możliwości stoją przed nami oraz co można zrobić już dziś, by przejść tę transformację.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie

Rejestracja na wydarzenie

UNIC (European University of Post-Industrial Cities) jest to sojusz uczelni europejskich z miast postindustrialnych tworzących jedną z sieci Uniwersytetów Europejskich. Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości i tożsamość oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną. Tematyka sieci UNIC dotyczy wyzwań, z jakimi zmagają się miasta poprzemysłowe, roli uczelni w ich transformacji oraz budowaniu potencjału miast w kluczowych obszarach, takich jak: włączenie społeczne, różnorodność, zrównoważony rozwoju. Uniwersytet Łódzki dołączył do sieci UNIC w 2022 roku.

Miejsce wydarzenia: , Online

Data i godziny wydarzenia: 11 września 2023 (poniedziałek) 13:30 - 13 września 2023 (środa) 14:30