30 kwietnia, 2021 r.

Konferencja EUA 2021 – Dyrektor iHUB UŁ podsumowuje

Konferencja EUA 2021 – Dyrektor iHUB UŁ podsumowuje

fot. EUA

Europejskie uniwersytety muszą realizować swoje misje zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – to najważniejsze postanowienie tegorocznej konferencji European University Association, która tym razem odbyła się online. Postanowienia i wnioski z tego spotkania podsumowała, na łamach Perspektyw, dyrektor iHub UŁ – Pani Dr Magdalena Nowacka.


Artykuł Pani Dr Magdaleny Nowackiej dla Perspektyw – TUTAJ.


Fragment artykułu:


„Temat konferencji: From vision to reality nawiązywał do raportu opublikowanego przez EUA na początku tego roku pod wiele mówiącym tytułem: Universities without walls. A Vision for 2030. (…)


W raporcie Universities without walls. A Vision for 2030 zarysowano koncepcje rozwoju szkolnictwa europejskiego w kontekście ogromnych wyzwań, przed którymi stoi zarówno Europa jak i świat - uznano w nim, że znalezienie trwałej równowagi między problemami ekologicznymi, gospodarczymi i społecznymi, transformacja cyfrowa i ważne wydarzenia polityczne będą jednymi z głównych czynników napędzających zmiany w nowej dekadzie.”European University Association skupia 800 uczelni z 48 krajów Europy. Ma ogromny wpływ na kierunek rozwoju szkolnictwa wyższego na Starym Kontynencie. Reprezentuje uczelnie w największych dyskusjach i rekomenduje najkorzystniejsze rozwiązania dla rozwoju edukacji.O iHub UŁ:

https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/uniwe...

https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/ul-lo...
Źródło: Perspektywy, Dr Magdalena Nowacka

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Lekcje angielskiego dla urzędników od UŁ [ENG. VER.]
Następna wiadomość Dr Joanna Orzeł o Konstytucji 3 maja