Konferencja Młodzi o Klimacie 2023 - UŁ współorganizatorem i patronem

To już III edycja konferencji Młodzi o klimacie, organizowanej przez naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Centrum Nauki i Techniki EC1. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 listopada. Organizatorzy zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami do wzięcia udziału w wykładach i dyskusjach panelowych. Zapisy ruszają 16 października!

Baner konferencji Młodzi o klimacie. Widoczna para młodych ludzi, każde z nich obejmuje Ziemie w troskliwym geście.

Już dziś zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami na Konferencję „Młodzi o klimacie 2023”, która odbędzie się 7-8 listopada 2023 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1. Liczba miejsc jest ograniczone, dlatego warto zapisać się do udziału w pierwszym możliwym terminie.

Pełny program konferencji oraz zapisy na wydarzenia zostaną opublikowane 16 października 2023 r. Wszystkie szczegóły znajdą się na stronie internetowej wydarzenia.

BLOKI TEMATYCZNE I PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIA REFERATÓW

• Klimat a woda

pogorszenie jakości wód / dostęp do zasoby wody pitnej / susze / powodzie / zanikające lodowce / wzrost temperatury oceanów / retencja wody / pustynnienie / wzrost poziomu mórz

• Klimat a gospodarka

konsekwencje ekstremalnych zjawisk pogodowych / energetyka / migracje klimatyczne / rolnictwo / gospodarka niskoemisyjna / gospodarka o obiegu zamkniętym / energochłonne gałęzie przemysłu

• Klimat a bioróżnorodność

szóste wielkie wymieranie gatunków / gatunki krytycznie zagrożone / zmiana zasięgów występowania gatunków / gatunki inwazyjne / najbardziej zagrożone ekosystemy

• Klimat a miasto

adaptacja miast / miejska wyspa ciepła / neutralność klimatyczna / zarządzanie wodą opadową / zjawisko betonozy / miasta przyszłości / idea miast 15-minutowych / komunikacja miejska

• Klimat a nauka

znani naukowcy / międzynarodowe organizacje ekologiczne / nowinki technologiczne / technologie kosmiczne

• Klimat a życie codzienne

moje działania dla klimatu / działania mojej miejscowości / greenwashing / zrównoważona konsumpcja / problem odpadów / kampanie na rzecz klimatu / dieta dla klimatu

Konferencja została objęta honorowymi patronatami Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej, J.M. Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Elżbiety Żądzińskiej oraz J.M. Rektora Politechniki Łódzkiej prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Jóźwika.

Materiały organizatora

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ