Magna Charta Universitatum 23-25 października na UŁ

Miejsce wydarzenia: Lindleya 5, Łódź
Czas: 23 października 2023 (poniedziałek) 00:00 - 25 października 2023 (środa) 00:00

Uniwersytet Łódzki jest tegorocznym gospodarzem uroczystego odnowienia postanowień Magna Charta Universitatum i konferencji "Universities and Re-Construction of Cities: the Role of Research and Education", która odbędzie się w dniach 23-25 października br.

Magna Charta Universitatum, pierwszy raz podpisana przez 388 rektorów w 1988 r. w obecności wielu przywódców politycznych i przedstawicieli społeczeństwa, a następnie zmieniona w 2020 r. celem odzwierciedlenia zmian w świecie, przed którymi stoją uniwersytety, nadal stanowi podstawę misji i działań uniwersytetów na całym świecie. Obecnie podpisało ją ponad 950 liderów uniwersyteckich z całego świata.

Każdego roku Magna Charta Observatory organizuje międzynarodową konferencję, podczas której poruszane są aktualne wyzwania związane z podtrzymywaniem podstawowych wartości i odpowiedzialnym służeniem społeczeństwu, a także uroczystość, podczas której świętuje fakt podpisania Magna Charta Universitatum przez kolejnych rektorów. 

Tegoroczna konferencja i uroczystość odbędą się w dniach 23, 24 i 25 października 2023 roku w Łodzi, w Polsce. Temat konferencji MCO w 2023 r. to: "Universities and Re-Construction of Cities: the Role of Research and Education".  

Znani międzynarodowi prelegenci przedstawią perspektywy i poprowadzą dyskusje, a uczestnicy z uniwersytetów z całego świata będą mogli się zaangażować biorąc udział w szerokiej gamie ukierunkowanych dyskusji prowadzonych w małych grupach. Szczegóły będą dostępne w programie konferencji, który zostanie wkrótce opublikowany. 

Konferencja jest otwarta dla liderów uniwersytetów i ich przedstawicieli, specjalistów i studentów szkolnictwa wyższego oraz dla decydentów i interesariuszy szkolnictwa wyższego ze wszystkich sektorów. Jej celem jest umożliwienie im skuteczniejszego reagowania na stojące przed nimi wyzwania i przewidywanie oraz wzmacnianie zdolności ich uczelni do przestrzegania podstawowych wartości z korzyścią dla ich studentów, społeczeństwa i społeczności uniwersyteckich. 

25 października Magna Charta Observatory i Uniwersytet Łódzki będą gospodarzami Ceremonii podpisania Magna Charta przez uczelnie oddane zasadom Universitatum. Zaproszeni są wszyscy uczestnicy, jak i osoby towarzyszące podróżujące wraz z nimi. 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie MAGNA CHARTA 2023 ANNIVERSARY.

grafika UŁ informująca o uroczystości odnowienia postanowień Magna Charta Universitatum

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Lindleya 5, Łódź

Data i godziny wydarzenia: 23 października 2023 (poniedziałek) 00:00 - 25 października 2023 (środa) 00:00

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB