Mediacja społeczna – przedłużenie terminu zgłoszeń

Uprzejmie informujemy o ogłoszonym na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ naborze studentów studiów I stopnia IV semestru na kierunku pedagogika do dodatkowego, nieodpłatnego modułu kształcenia „Mediacja społeczna” w ramach projektu: „Doskonałość naukowa kluczem do doskonałości kształcenia”.

• umiejętności interpersonalne i społeczne (konwersacja i wymiana poglądów, tworzenie atmosfery nastawionej na porozumienie, asertywność, empatia, rozpoznanie siebie w roli mediatora lub uczestnika mediacji),
  • umiejętności organizacyjne (diagnoza konfliktów  społecznych, inicjowanie działań profilaktycznych).

Zajęcia w ogólnym wymiarze 112 godzin dydaktycznych realizowane będą w formie:

• konwersatorium z wykorzystaniem aktywizujących metod dydaktycznych, m.in. techniki fotojęzyka;
  • warsztatów z ekspertami w zakresie mediacji z zagranicy i z Polski z wykorzystaniem m.in. symulowanych sesji mediacyjnych;
  • praktyk w placówkach oświatowych.

Uczestnictwo w module kształcenia: mediacja społeczna i spełnienie warunków jego zaliczenia skutkować będzie stosownym wpisem do suplementu dyplomu licencjackiego.

Czas trwania modułu kształcenia: Mediacja społeczna – od marca 2019 r. do lutego 2020 r.

Rekrutacja trwa do 18 marca 2019 r.

Wypełniony i podpisany formularz rekrutacyjny (skan) prosimy przesłać na adres mailowy mediacja.spoleczna@uni.lodz.pl lub złożyć w biurze projektu (Wydział Nauk o Wychowaniu, ul. Pomorska 46/48, pokój 216 budynek B). Formularze rekrutacyjne można pobrać ze strony internetowej www.zintegrowany.uni.lodz.pl lub www.wnow.uni.lodz.pl

Zakwalifikowanie do udziału w module kształcenia: mediacja społeczna odbywa się
z uwzględnieniem kolejności zgłoszeń kandydatów. Limit miejsc: 30 (27 dla kobiet i 3 dla mężczyzn).

O zakwalifikowaniu do modułu kształcenia „Mediacja społeczna” Kandydat/Kandydatka zostają poinformowani drogą e-mailową.