Miejsce człowieka w przyrodzie – nowy naukowiec i nowe zajęcia na UŁ!

Uniwersytet Łódzki gości nowego naukowca z zagranicy. Dr Miguel Alexiades przyjechał z University of Kent w Wielkiej Brytanii na zaproszenie dr Moniki Kujawskiej (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ). Główne zainteresowania dra Alexiadesa to m.in. nowe ekologie oraz Amazonia – jej krajobrazy kulturowe i prawa do zasobów, a także etnoekologia i etnobotanika. Witamy Pana Doktora na pokładzie!

Miguel Alexiades spędzi pół roku w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego dzięki stypendium NAWA (program Ulam).

Tematem zajęć będzie antropocen jako proponowana nowa epoka geologiczna wskazująca na kryzysy planetarne, ale także jako nowa epoka myślenia odnosząca się do takich kategorii jak przyroda, środowisko, gospodarka, technologia, planeta, społeczeństwo i człowiek.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ.

Materiał: Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ