Muzyka u Biedermanna. Tym razem akordeon w roli głównej

Miejsce wydarzenia: Franciszkańska 1/5, Pałac Biedermanna
Czas: 15 lutego 2024 (czwartek) 17:00 - 19:00

Serdecznie zapraszamy 15 lutego 2024 r o godz. 17.00 do Pałacu Biedermanna na koncert muzyki akordeonowej. W programie dominować będą utwory kameralne na duety i tria, jednakże zabrzmią również kompozycje na akordeon solo.

Bartłomiej Białczak
Paweł Majchrowski
Jakub Sofiński
Konstancja Bukojemska
Szymon Jankowski

Wśród twórców muzyki zaplanowanej w programie koncertu znaleźli się Johann Sebastian Bach, Astor Piazzolla czy członkowie popularnego w ostatnim czasie zespołu akordeonowego Motion Trio. Zróżnicowany program zaprezentują studenci związani z klasami akordeonu i kameralistyki prof. Zbigniewa Ignaczewskiego i dr. Eneasza Kubita z Katedry Gitary, Akordeonu i Harfy Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.  

Program:  

 • Johann Sebastian Bach – Passacaglia c-moll BWV 582  
 • Motion Trio – Libertyn  

wyk. Szymon Jankowski, Marcin Konopka, Paweł Majchrowski – akordeony  

 • Łukasz Woś – Meta Menardi  
 • Aleksander Brych – Highlands  

wyk. Jakub Sofiński, Bartłomiej Białczak – akordeony  

 • Wolfgang Jacobi – Sérénade  
 • Władysław Zołotariow – Sonata nr 3, cz. IV Allegro vivace con anima  

wyk. Szymon Jankowski – akordeon  

 • Astor Piazzolla – Escualo  
 • Astor Piazzolla – Le Grand Tango  
 • Vittorio Monti – Czardasz  

wyk. Konstancja Bukojemska – skrzypce, Paweł Majchrowski – akordeon  

Słowo o muzyce wygłosi Alicja Janowska  

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wejść na portal Trochę kultury! i postępować zgodnie z prostą instrukcją. Rezerwacja wejściówek zajmuje tylko kilka minut. Wejściówki na koncerty będą pojawiać się w każdy poniedziałek poprzedzający wydarzenie (na stronie www.kultura.uni.lodz.pl).   

Repertuar „Muzyki u Biedermanna” zapewnia Akademia Muzyczna w Łodzi. Muzyczne spotkania w Pałacu Biedermanna to jeden z elementów oferty kulturalnej, jaką Uniwersytet Łódzki zapewnia swojej społeczności. Aby być ze wszystkimi wydarzeniami na bieżąco, zapraszamy na fanpage Strefa Kultury UŁ.  

Wykonawcy:  

Konstancja Bukojemska, urodzona 1 lutego 1999 r. w Przemyślu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu w klasie skrzypiec mgr. Krzysztofa Nowińskiego. W 2023 r. ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie doskonaliła swoje umiejętności w klasie prof. dr. hab. Łukasza Błaszczyka, mgr Sławomiry Wilgi oraz dr Ludwiki Mai Tomaszewskiej-Klimek. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Przemyśla, Prezesa Rady Ministrów. Jest także laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Na co dzień najbardziej ceni sobie kameralne wykonawstwo muzyczne. Od 2021 r. współpracuje z akordeonistą Pawłem Majchrowskim. Duet działający pod opieką dr. Eneasza Kubita ma w swoim dorobku liczne nagrody na festiwalach muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Konstancja Bukojemska od 2018 r. jest również członkiem Primuz Chamber Orchestra pod kierownictwem Łukasza Błaszczyka.  

Bartłomiej Białczak grę na akordeonie rozpoczął w wieku 12 lat w Ognisku Muzycznym w Ostrołęce u Witolda Krukowskiego, następnie kształcił się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce w klasie akordeonu Piotra Gawrońskiego. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu dr. Eneasza Kubita. Laureat III nagrody na XVI Grudziądzkim Konkursie Akordeonowym w 2019 roku.  

Szymon Jankowski jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zgierzu. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. Eneasza Kubita. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień konkursów muzycznych o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Sanoku. W 2020 roku został laureatem programu stypendialnego „e-Bank Talentów”, a w 2021 roku otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego. Jest również laureatem dwóch Nagród Prezydenta Miasta Zgierza.  

Paweł Majchrowski jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu dr. Eneasza Kubita. Laureat nagród na konkursach w Polsce (m.in. Przemyśl, Czechowice-Dziedzice, Biała Podlaska) oraz za granicą (m.in. Klingenthal, Castelfidardo). Został laureatem stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi za osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2020/2021.  

Jakub Sofiński, akordeonista urodzony 30 grudnia 2001 roku w Łodzi. Grę na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat pod okiem dr. hab. Leszka Kołodziejskiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną II stopnia w klasie akordeonu prof. dr. hab. Zbigniewa Ignaczewskiego, w którego klasie kontynuuje naukę obecnie jako student I roku studiów magisterskich. Jednocześnie studiuje w klasie kompozycji dr. hab. Artura Zagajewskiego, prof. AM (III rok studiów licencjackich) w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. 

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Franciszkańska 1/5, Pałac Biedermanna

Data i godziny wydarzenia: 15 lutego 2024 (czwartek) 17:00 - 19:00

 • ND
 • PN
 • WT
 • ŚR
 • CZ
 • PT
 • SB