„Narodowość tańca” – wykład dziekański

"Narodowość tańca" - wykład dziekański dra hab. Wojciecha Klimczyka na Wydziale Filologicznym

Serdecznie zapraszamy na wykład dziekański na Wydziale Filologicznym UŁ, który tym razem wygłosi dr hab. Wojciech Klimczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem wystąpienia naszego gościa będzie narodowość tańca.

Wojciech Klimczyk to doktor habilitowany w dyscyplinie kulturoznawstwo, adiunkt w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego i jeden z najlepszych w Polsce znawców zagadnień historii tańca. Jego praca - Wirus mobilizacji. Taniec a kształtowanie się nowoczesności 1455-1795. t. 1-2 - weszła do ścisłego finału Nagrody im. T. Kotarbińskiego w 2016 roku.

Zainteresowania naukowe dra hab. Wojciecha Klimczyka obejmują historię i teorię tańca, teorię kultury, studia nad nowoczesnością. Jest autorem książek Erotyzm ponowoczesny, Wizjonerzy ciała oraz Panorama współczesnego teatru.

Zapraszamy 11 stycznia o godz. 11:45 do auli Rady Wydziału Filologicznego (A5), ul. Pomorska 171/173.

wyklad_dziekanski