Naukowcy UŁ wśród 2% najlepszych badaczy świata

Uniwersytet Stanforda, SciTech Strategies oraz Elsevier utworzyli bazę najlepiej cytowanych badaczy na świecie. To 2% najbardziej liczących się ekspertów, wśród których znalazło się dziewięciu naukowców z UŁ, reprezentujących nauki eksperymentalne. Wysoka jakość badań jest możliwa na UŁ m.in. dzięki ciągłej rozbudowie infrastruktury laboratoryjnej. To kolejny dowód na skuteczność realizowanej już od kilku lat strategii uczelni badawczej. Listy rankingowe dostępne są pod tym linkiem.

Naukowcy UŁ w rankingu z największą cytowalnością:

• prof. Janusz Błasiak, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
  • prof. Maciej Zalewski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
  • prof. Grzegorz Bartosz, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
  • prof. Beata Olas, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
  • prof. Bartłomiej Pałecz, Wydział Chemii
  • dr Valentin Mirceski, Wydział Chemii
  • prof. Grzegorz Mlostoń, Wydział Chemii
  • prof. Sabrina Pricl, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska (profesor wizytująca)
  • prof. Włodzimierz Bednarek, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Powyższą listę warto porównać z danymi dotyczącymi najwyższej cytowalności publikacji, które ukazały się w 2019 roku. Poza reprezentantami nauk ścisłych i przyrodniczych znajdują się na niej badacze również z dziedzin nauk humanistycznych i społecznych.

· prof. Jaromir Michałowicz, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

· prof. Janusz Błasiak, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

· prof. Beata Olas, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

· dr Dariusz Wardowski, Wydział Matematyki i Informatyki

· prof. Jakub Kronenberg, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

· prof. UŁ dr hab. Marta Dynel, Wydział Filologiczny

· prof. Bożena Bukowska, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

· prof. Maciej Zalewski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

· prof. Konrad Kowalski, Wydział Chemii

· prof. Barbara Klajnert-Maculewicz, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

· prof. Piotr Minias, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

· dr Valentin Mirceski, Wydział Chemii

· prof. Sabrina Pricl, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska (profesor wizytująca)

· prof. Zbigniew Szadkowski, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Wszystkim wyróżnionym badaczom gratulujemy!

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Mendeley

Redakcja: Centrum Pormocji UŁ