Naukowcy z UŁ przygotowali szkolenia dla IPA

Piątka naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego, na prośbę International Police Association, przygotowała serię krótkich szkoleń online na temat bezpieczeństwa cyfrowego i nowoczesnych technologii. Z wiedzy skorzystać teraz może kilkaset tysięcy członków międzynarodowej organizacji. Badaczom, a także władzom ich Wydziałów i Rektor UŁ podziękowali już: Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi i prezydent IPA.

 

Nagrania na temat szeroko rozumianych zagadnień cyberbezpieczeństwa przygotowali naukowcy z trzech Wydziałów: Studiów Międzynarodowych i Politologicznych (Prof. Ryszard Machnikowski i Dr Andrzej Kozłowski), Prawa i Administracji (Dr Joanna Kulesza) oraz Zarządzania (Dr Dominika Kaczorowska-Spychalska i Dr Artur Modliński). Wśród tematów znalazły się m.in. terroryzm w sieci, a także przypadki łamania prawa w wirtualnej rzeczywistości.

International Police Association to 400 tysięcy osób reprezentujących służby policji i straży granicznej z 65 krajów. Oprócz codziennej, międzynarodowej współpracy na rzecz zapewniania bezpieczeństwa mieszkańców, Stowarzyszenie dba o to, żeby jego członkowie stale się dokształcali i zdobywali wiedzę potrzebną do śledzenia najnowszych wątków kryminalnych. Epidemia Covid-19 znacznie to utrudniła, dlatego IPA stara się prowadzić intensywną działalność w sieci.

To kolejny przykład na dobrą współpracę Uniwersytetu Łódzkiego z polskimi i zagranicznymi służbami. Trzy lata temu podpisano umowę o szerokiej współpracy policji z Uniwersytetem, zakładającą wymianę doświadczeń i rozwój naukowy. Jednym z najbardziej popularnych kierunków na UŁ jest obecnie Biologia kryminalistyczna, kierunek prowadzony wspólnie z praktykami m.in. ze służb mundurowych.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: IPA

Redakcja: Centrum Promocji UŁ