Nowe sojusze akademickie – UŁ w Lyonie

Z okazji 30. rocznicy współpracy między Łodzią i Lyonem przedstawiciele łódzkich uczelni oraz Urzędu Miasta Łodzi odwiedzili francuskie miasto partnerskie, w celu zacieśniania współpracy gospodarczej, a także budowania nowych więzów akademickich. Delegacja Uniwersytetu Łódzkiego wzięła udział w Misji Akademicko-Gospodarczej, podczas której odwiedziła targi ochrony środowiska POLLUTEC oraz zaprezentowała potencjał uczelni w trakcie seminarium akademicko-biznesowego w siedzibie Konsulatu Generalnego Polski w Lyonie.

Prof. Łukasz Bogucki, Prorektor ds. współpracy z zagranicą UŁ podsumował wyjazd:

Seminarium było okazją dla Uniwersytetu Łódzkiego do zaprezentowania swojego profilu, zwłaszcza w kontekście obecnej i potencjalnej współpracy z miejscowym uczelniami. Przykładem naszych dotychczasowych dobrych kontaktów może być polsko-francuski program studiów w zakresie zarządzania typu MBA, który Uniwersytet Łódzki prowadzi wspólnie z lyońskim Université Jean Moulin Lyon 3, ale obecnie prowadzimy także rozmowy z Université Lumière Lyon 2 na temat nowego kierunku studiów.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele władz Miasta Lyon, lyońskich uczelni, reprezentanci miejscowego biznesu i organizacji okołobiznesowych oraz Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego i Akademii Sztuk Pięknych.

Seminarium uświetnił wernisaż kolekcji designu łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Materiał: International Hub UŁ