Pierwsza publikacja polskiego zespołu naukowego w czasopiśmie Financial Innovation

Zespół naukowców z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego w składzie dr Ewa Feder-Sempach (Katedra Finansów i Inwestycji Międzynarodowych), dr Piotr Szczepocki (Katedra Metod Statystycznych) oraz dr hab. Joanna Bogołębska, prof. UŁ (Katedra Biznesu i Handlu Międzynarodowego) opublikowali artykuł zatytułowany „Global uncertainty and potential shelters: gold, bitcoin, and currencies as weak and strong safe havens for main world stock markets” w czasopiśmie Financial Innovation (IF 8,4 2022).

Czasopismo Financial Innovation jest pozycjonowane na świecie jako trzecie w kategorii Business, Finance oraz pierwsze w kategorii Social Sciences, Mathematical Methods po wskaźniku Impact Factor. Jest to pierwsza publikacja całkowicie polskiego zespołu oraz pierwsza z afiliacją Uniwersytetu Łódzkiego w tym czasopiśmie.

Link do artykułu