4 września, 2020 r.

Ponad 12 osób na miejsce! – rekrutacja 2020/2021 na UŁ

Ponad 12 osób na miejsce! – rekrutacja 2020/2021 na UŁ

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Zakończyła się podstawowa rekrutacja na studia UŁ w roku akademickim 2020/2021. Rekordową popularnością wśród maturzystów cieszą się kierunki: Psychologia, Biologia kryminalistyczna, Zarządzanie (Wydział Zarządzania) oraz Filologia angielska. UŁ staje się uczelnią coraz bardziej popularną nie tylko w skali regionu, ale również Polski. Poniżej przedstawiamy dane o naborze na najpopularniejsze kierunki UŁ. Szansa na znalezienia miejsca na studiach będzie jeszcze możliwa do 22 września – jest to termin poszerzenia list na kierunkach.


Walka o każde miejsce


Pod względem zainteresowania absolutne rekordy bije kierunek Psychologia, na który łącznie zapisało się 1 256 osób (ponad 12 osób na jedno miejsce). Drugie miejsce zajmuje Biologia kryminalistyczna – 538 osób aplikuje na 60 miejsc (prawie 9 osób na jedno miejsce). Na Zarządzaniu chce zaś studiować ponad 8 osób na jedno miejsce (532 kandydatów na 60 miejsc). Jak zwykle świetnie wypada również łódzka Anglistyka – 828 zgłoszeń na 100 miejsc. W przypadku pozostałych kierunków z pierwszej dziesiątki zainteresowanie jest również bardzo wysokie. Żeby dostać się na te studia trzeba będzie pokonać minimum 5 konkurentów. W ogólnym zestawieniu na Uniwersytet Łódzki aplikowały 2 osoby na miejsce.- Przed Państwem studia na jednej z najlepszych polskich uczelni. Podobnie jak wszędzie indziej, czeka nas wiele wyzwań związanych z nauką zdalną i życiem w dobie koronawirusa. Zapewniam Państwa jednak, że Uniwersytet Łódzki jest dobrze przygotowany do nowych warunków kształcenia i mogą Państwo liczyć na naszą pomoc, w razie jakichkolwiek problemów organizacyjnych. Życzę udanego roku akademickiego 2020/2021 – mówi prof. Robert Zakrzewski, Prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia UŁ.


Coraz więcej Mazowsza


Najchętniej na UŁ chcą studiować osoby z regionu łódzkiego (64%). Widać także rosnące zainteresowanie z województwa mazowieckiego – 1 797 osób, czyli 11% aplikacji. Kandydaci na UŁ rekrutują się również z województw: wielkopolskiego (698 osób), śląskiego (642 osoby), świętokrzyskiego (513 osób), kujawsko-pomorskiego (434 osoby) i lubelskiego (289 osób). UŁ tym samym staje się miejscem docelowym dla kandydatów z całej Polski, których nie zniechęca duża rywalizacja, na jaką muszą się przygotować.A jest o co walczyć. Możemy szczycić się nie tylko świetną kadrą naukowo-badawczą, ale również najnowocześniejszą infrastrukturą. Przykładem jest budowa nowej siedziby Instytutu Psychologii: łącznie 6 000 m2 powierzchni wykładowej i laboratoryjnej. To kolejna z wielu rozpoczętych i zrealizowanych inwestycji, których celem jest stworzenie najnowocześniejszego kampusu w Polsce.Rok 2020/2021


Listy przyjętych na studia zostaną ogłoszone do 24 września, wcześniej zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych i trzeba będzie wtedy złożyć na nie swoje dokumenty. Przypominamy, że zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się na UŁ 19 października. W trosce o zdrowie studentów, większość zajęć będzie miała charakter zdalny. Oczywiście z tej zasady wyłączone są zajęcia praktyczne i laboratoryjne, w których każdy student będzie mógł wziąć udział z zachowaniem reżimu sanitarnego.Zasady bezpieczeństwa sanitarnego dotyczą również akademików, które od 28 września będą otwarte dla studentów i doktorantów. O terminach składania wniosków o pobyt w akademikach będziemy informować wszystkich studentów na bieżąco. Wspomniane terminy będą oczywiście uwzględniały terminarz tegorocznej rekrutacji.Akademiki UŁ 2020/2021 / UL's dormitories 2020/2021

Kształcenie 2020/2021 na UŁ [ENG. VER.]
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: COSiD
Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Pomóż potrzebującym na Białorusi
Następna wiadomość Nie ma już „Baćki”...- reportaż doktoranta UŁ o Białorusi