9 grudnia, 2020 r.

Projekt Mentorski VIP UŁ po raz ósmy!

fot. CWzO UŁ

Pandemia nie zatrzymała ambitnych studentów UŁ i naszych wybitnych absolwentów. Po raz ósmy rozpoczął się Projekt Mentorski VIP. Konsekwentnie realizowana od lat polega na wspieraniu zdolnych, młodych ludzi przez doświadczonych zawodowo przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki, a nawet muzyki. Absolwenci VIP UŁ to w końcu grupa niezwykle zróżnicowana. Uniwersytet Łódzki stara się w ten sposób budować zintegrowane środowisko absolwentów, które nie traci kontaktu ze swoją macierzystą uczelnią.

Inaugurację projektu przeprowadzono online i tak też w dużej mierze będą odbywać się spotkania par mentor-mentee. Pomimo pandemii udało się pobić kolejny rekord ilości par – w tym roku jest ich aż 51. Choć lepszym określeniem byłyby chyba „zespoły”, bo niektórzy mentorzy zgodzili się współpracować z dwoma lub trzeba podopiecznymi.

Na czym polega Projekt mentorski? Chyba najlepiej opisał to podczas inauguracji ósmej edycji Dariusz Lis z InnoMentors Consulting, jeden z najbardziej zaangażowanych mentorów.

- Czy to bardziej mentoring czy coaching? Ja wolę najpierw to drugie, bo często cel mentee jest niedookreślony i trzeba popracować najpierw nad tym, żeby zadawać sobie odpowiednie pytania. Jak to już mamy, wtedy przechodzimy do właściwego mentoringu i konkretyzujemy oczekiwania i cele. Na koniec wychodzimy z procesu mentoringowego i wspólnie udowadniamy, że młody człowiek tak naprawdę wszystkie odpowiedzi ma w sobie – mówił Absolwent VIP UŁ.

Mentoring VIP UŁ to jedna z odsłon większego projektu – Absolwent VIP UŁ. Składają się na niego m.in. wykłady eksperckie z udziałem specjalistów z wielu dziedzin, a także uroczyste przyznawanie symbolicznych jabłek i poszerzanie szeregów wybitnych absolwentów UŁ. Obecnie Uniwersytet Łódzki może pochwalić się 221 Absolwentami VIP i jest gotowy stale tę reprezentację poszerzać.

A tak było rok temu, podczas siódmej inauguracji programu:

VII edycja (fot. M. Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ) - fotorelacja

49211903078_2c077b0bf6_k
49211907198_81b2b5d9cb_k
49212386401_aad17eed85_k
49212612807_d90c214cd2_k

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: CWzO UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Dr A. Wendorff laureatką konkursu MINIATURA 4
Następna wiadomość Sposób na karierę – rozwój w ramach szkoły doktorskiej UŁ!