Rekordowa zbiórka sztabu SKN Inwestor na WOŚP!

Znamy wyniki tegorocznej edycji projektu Zbudujmy Razem Serce organizowanej przez sztab Studenckiego Koła Naukowego Inwestor podczas 32. finału WOŚP. Już po raz 15. studenci UŁ wspólnie z łódzką społecznością stworzyli wielkie serce ze złotych monet w łódzkiej Manufakturze. W tym roku przekazali na rzecz Fundacji WOŚP kwotę 100 981,73 złotych!

Cała historia projektu Zbudujmy Razem Serce rozpoczęła się już piętnaście lat temu. Z roku na rok akcja nabiera coraz większego tempa i zyskuje na popularności. Z każdą edycją serce ze złotych grosików jest coraz większe, a sztab SKN Inwestor bije rekordy. Tak też było w tym roku.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że łodzianie potrafią zjednoczyć się w szczytnym celu. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ogrom pracy i zaangażowanie włożone w przygotowanie kolejnej świetnej edycji projektu oraz każdemu, kto postanowił dołożyć swoją cegiełkę do osiągnięcia tak pięknego wyniku.

- mówi Lidia Trzeciak, koordynatorka tegorocznej akcji „Zbudujmy Razem Serce”.

W przedsięwzięcie zanngażowanych było wiele osób - pięcioosobowy team projektowy, czterdziestu wolontariuszy, w tym studenci UŁ, obecni oraz byli członkowie SKN Inwestor oraz Ambasadorzy Uniwersytetu Łódzkiego! W zeszłym roku studenci zebrali prawie 90 tys zł, a wszystkie grosiki ważyły aż 5,5 tony. W tym roku przekazali do banku ponad 430 bezpiecznych kopert, a każda z nich ważyła około 15 kg! To naprawdę ogromna ilość i wartość.

28 stycznia 2024 r. studenci UŁ na swoim stoisku nie tylko budowali z łodzianami złote serce, ale przygotowali dla odwiedzających także wiele atrakcji - malowanie twarzy, fotobudkę 360, fotoramkę czy wizytę lwa Aleksa. Finał WOŚP to nie koniec pracy dla sztabu SKN Inwestor. Przed wizytą konwoju, który odbiera wszystkie zebrane pieniądze, studenci muszą je najpierw dokładnie posegregować i popakować. To wszystko trwa prawie dwa tygodnie, ale zdecydowanie warto.
Pośród ton grosików, studenci często odnajdują różne skarby, takie jak biżuteria, haczyki, rybki i żabki z pieniędzmi na szczęście, a także cenne monety z wieloletnią historią.

Nie tylko jako zespół Zbudujmy Razem Serce, ale także jako reprezentanci środowiska akademickiego, pragniemy podziękować z całego serca wszystkim uczestnikom projektu. Każda najdrobniejsza pomoc i każda, nawet symboliczna moneta, pomogły nam wesprzeć WOŚP rekordową sumą ponad 100 000 złotych. W każdej edycji wydarzenia pokazujecie nam prawdziwą siłę społeczności łódzkiej, a tym razem przeszliście samych siebie. Dziękujemy Wam!

~ komentuje studentka UŁ, Lidia Trzeciak.

Cel został osiągnięty! W tegorocznej edycji studenci wspólnymi siłami zebrali magiczne 100 000 złotych, a nawet więcej! Teraz już oficjalnie możemy podsumować, że w ciągu wszystkich piętnastu edycji projektu Zbudujmy Razem Serce, sztab Studenckiego Koła Naukowego Inwestor przekazał na rzecz Fundacji WOŚP kwotę 812 469 złotych! To wspaniały wynik.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 15. edycji projektu SKN Inwestor Zbudujmy Razem Serce podczaś finału 32. WOŚP

Materiał: SKN Inwestor
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR