3 października, 2018 r.

"Setka" eksperta potrzebna na zaraz? Klikasz i masz!

Zmiany w rządzie, odkrycia astronomiczne, tematy ekologiczne, rocznica odzyskania niepodległości, czy nowe przepisy dotyczące handlu w niedzielę – naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego są w stanie skomentować niemal wszystkie bieżące i ciekawe tematy. Teraz kontakt z naszymi specjalistami będzie dużo łatwiejszy – wystarczy wejść w zakładkę Eksperci UŁ na stronie biura prasowego UŁ i umówić się bezpośrednio na wywiad. Tak, rzecznik i zespół Centrum Promocji UŁ wciąż pomagają, niezależnie od tej bazy.


Ekspert „na tacy”W utworzonej przez nas bazie znajduje się kilkadziesiąt osób – to naukowcy, którzy zgodzili się udostępnić swoje namiary, wizerunek i zadeklarowali chęć bieżącej współpracy z mediami. Baza jest efektem ciężkiej pracy naszego fotografa, Macieja Andrzejewskiego, który przez wiele miesięcy fotografował i gromadził materiały. Te ostatnie skoordynowała i publikowała Agnieszka Woś.Eksperci UŁ reprezentują wszystkie 12 wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. W dużej liczbie przypadków ekspert poszukiwany jest „na wczoraj”, rozumiemy to w 100%. Liczymy, że strona Eksperci UŁ pomoże znajdować potrzebnych bohaterów „setek”, cytatów i wywiadów dużo szybciej i skuteczniej.Bazę Eksperci UŁ będziemy stale rozwijać i poszukiwać kolejnych specjalistów do bieżącej współpracy. Oczywiście wciąż do Państwa dyspozycji, w sprawach poszukiwań komentatorów i tym podobnych, jest rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego i Zespół Centrum Promocji UŁ.


UŁ dla mediów


Przypominamy, że do Państwa dyspozycji są również pozostałe kanały komunikacji Uniwersytetu Łódzkiego. Od ponad roku publikujemy Komentarze UŁ. To nagrania video (dostępne również na Youtube) w połączeniu z artykułami lub same teksty. Autorami są nasi naukowcy. Każda z tych publikacji może być swobodnie używana w Państwa mediach, prosimy wyłącznie o podanie źródła. W przypadku chęci pogłębienia tematu, zawsze staramy się za każdym razem skontaktować Państwa z bohaterami Komentarzy.Polecamy również śledzić na bieżąco nasze Biuro Prasowe. Tutaj, oprócz wspomnianych Komentarzy, piszemy o aktualnie prowadzonych badaniach, sukcesach naszych pracowników i studentów, a także o istotnych zmianach na Uczelni i w systemie szkolnictwa wyższego.


Media UŁ


Dla osób, które używają Twittera do celów zawodowych, pomocny będzie profil rzecznika prasowego UŁ. Znaleźć tutaj można nie tylko informacje publikowane w innych mediach uniwersyteckich, ale również najświeższe wiadomości dotyczące samego Uniwersytetu – uchwały Senatu, czy decyzje dotyczące naszych inwestycji. Oczywiście na bieżąco można również zadawać pytania i komentować.Jesteśmy też stale obecni na Facebooku – na profilu Uniwersytetu Łódzkiego codziennie publikowane są informacje związane z Uczelnią, nie zawsze o charakterze czysto naukowym, w końcu Uniwersytet to również codzienne sprawy studentów. Polecamy również śledzić dwie grupy utworzone przez nas – Dobra Nauka i Dzieje Się. Pierwsza z nich służy wszystkim zainteresowanym treściami naukowymi związanymi z Uczelnią, druga stanowi forum dla szeroko rozumianej społeczności UŁ. Można tam zadać pytania o konkretne kierunki, a nawet znaleźć pracę!Mamy również interesującą treść dla tych, dla których Instagram jest podstawowym medium. Profil Uniwersytetu Łódzkiego to w tym przypadku ciekawe miejsca, często mało znane i niezwykle inspirujące, a także nasi fantastyczni studenci, wykładowcy i zaproszeni goście.Naszym najmłodszym „dzieckiem” jest natomiast Podcast UŁ na Soundcloud. Można tam posłuchać - w biurze, tramwaju, czy podczas treningu - wykładów i wystąpień naszych wykładowców i zaproszonych przez nas prelegentów. Publikujemy również wystąpienia w języku angielskim. Życzymy udanego sezonu dziennikarskiego 2018/2019! Do zobaczenia na Uczelni i nie tylko!
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Zapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/
Redakcja Centrum Promocji UŁ
Poprzednia wiadomość Koncert Orkiestry Uniwersytetu im. Justusa Liebiga w Giessen
Następna wiadomość Nabór do chóru UŁ