Studenckie Granty Badawcze

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego mogą pozyskać fundusze na realizację swoich pomysłów naukowych już od pierwszego roku studiów. Na pasjonatów - młodych naukowców z dużym apetytem na wiedzę, czeka nawet 3 500 zł.

Projekt Studenckich Grantów Badawczych przyznawanych studentom I i II stopnia Uniwersytetu Łódzkiego otwiera nowe możliwości rozwoju młodych osób zainteresowanych nauką. Celem projektu jest umożliwienie studentom pozyskania środków finansowych na prowadzenie lub prezentację swoich badań naukowych. Projekt Studenckie Granty Badawcze umożliwia zapoznanie się ze specyfiką składania i rozliczania wniosków o finansowanie badań naukowych.

W ramach Studenckiego Grantu Badawczego można pozyskać środki finansowe między innymi na:

• realizację swoich badań,
  • udział w konferencjach naukowych,
  • publikację artykułu lub książki,
  • wykonanie pracy licencjackiej lub magisterskiej.

Warunkiem otrzymania Studenckiego Grantu Badawczego jest:

• ukończenie szkolenia z zakresu pozyskiwania i rozliczania środków finansowych na prowadzenie badań naukowych, organizowanego na Uniwersytecie Łódzkim (szczegóły w zakładce Szkolenia),
  • uzyskanie pozytywnej opinii potencjalnego opiekuna naukowego projektu,
  • złożenie elektronicznego wniosku o finansowanie.

Ocena wniosków składanych przez studentów będzie opierać się o poziom naukowy planowanych badań oraz ich wpływ na rozwój naukowy wnioskodawcy i uczelni.

Więcej informacji -> www.studenckiegranty.uni.lodz.pl

Kontakt -> studenckiegranty@uni.lodz.pl