27 sierpnia, 2019 r.

Kamil Majchrzak z pierwszą wygraną w Wielkim Szlemie!

Kamil Majchrzak z pierwszą wygraną w Wielkim Szlemie!

fot. AZS UŁ

Kamil Majchrzak - student pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej na UŁ – wygrał swój pierwszy mecz w turnieju wielkoszlemowym. Pierwsze takie zwycięstwo w swoje karierze Polak odniósł nad wyżej rozstawionym w rankingu ATP Nicolasem Jarry’m (Chile) 6:7 (2), 7:6 (5), 7:6 (6), 1:6, 6:4 i pozostaje w rywalizacji w US Open.


Ten rok jest niezwykle udany dla młodego tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego. W styczniu po raz pierwszy zakwalifikował się do Wielkiego Szlema (Australian Open, tam uległ w pierwszym pojedynku z Japończykiem Kei Nishikorim). W lipcu z kolei, Majchrzak po raz pierwszy wystąpił w najsłynniejszym turnieju tenisowym na świecie. Na trawiastych kortach Wimbledonu przegrał w pierwszej rundzie z doświadczonym Hiszpanem Fernando Verdasco.


Najbliższy mecz Kamil Majchrzak rozegra w środę (28.08). Jego rywalem będzie Urugwajczyk – Pablo Cuevas (53. ATP). Trzymamy kciuki za Kamila i pozostałych Polaków!


https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/kamil-majchrzak-w-turnieju-glownym-wimbledonu
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Źródło: sport.pl


Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Poprzednia wiadomość 100 Polaków powie, co myśli o szczepionkach i zmianach klimatu
Następna wiadomość Biobank UŁ i gigantyczny śliniak na Piotrkowskiej!