Warsztaty UNIC: Od zbieracza danych do współbadacza - jak skutecznie współpracować ze społeczeństwem

Już 10 listopada w godz. 10:00-12:00 zapraszamy na warsztaty w formule online „Od zbieracza danych do współbadacza - jak skutecznie współpracować ze społeczeństwem” (From data collector to co-researcher – how to successfully collaborate with society).

Udział obywateli, zaangażowanie interesariuszy i otwarte innowacje w nauce to tylko kilka modnych słów, z którymi naukowcy i wykładowcy spotykają się coraz częściej. Co kryje się za tymi pojęciami? Warsztaty sieci UNIC pozwolą bliżej się im przyjrzeć, a także dowiedzieć się, jak powyższe koncepcje współgrają z założeniami różnych projektów i jakie korzyści może przynieść zastosowanie ich w badaniach i podczas wykładów.  

Warsztaty są organizowane w ramach projektu badawczego UNIC4ER, który dotyczy nauki zaangażowanej społecznie. Podejście to polega na systematycznym tworzeniu wiedzy nie tylko dla społeczeństwa, ale także ze społeczeństwem i wewnątrz niego.  

Program wydarzenia 

Rejestracja 

UNIC (European University of Post-Industrial Cities) jest to sojusz uczelni europejskich z miast postindustrialnych tworzących jedną z sieci Uniwersytetów Europejskich. Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości i tożsamość oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną. Tematyka sieci UNIC dotyczy wyzwań, z jakimi zmagają się miasta poprzemysłowe, roli uczelni w ich transformacji oraz budowaniu potencjału miast w kluczowych obszarach, takich jak: włączenie społeczne, różnorodność, zrównoważony rozwoju. Uniwersytet Łódzki dołączył do sieci UNIC w 2022 roku.  

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 10 listopada 2022 (czwartek) 10:00 - 12:00

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB