Zgromadzenie Plenarne KRASP rozpoczęło obrady w Łodzi na UŁ i PŁ

Dwudniowe Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich rozpoczęło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego posiedzeniem Prezydium KRASP. Odbyła się też pierwsza, wewnętrzna sesja Zgromadzenia. W drugim dniu obrady przeniosą się do budynku Alchemium na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.

Współgospodarzami Zgromadzenia są też pozostałe uczelnie Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego – Uniwersytet Medyczny, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego i Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów.

Uczestników konferencji powitał prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący KRASP, dziękując za gościnę rektorom-gospodarzom Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego: rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbiecie Żądzińskiej i prof. Krzysztofowi Jóźwikowi, rektorowi Politechniki Łódzkiej, a także prof. Radzisławowi Kordkowi, rektorowi Uniwersytetu Medycznego (podczas obrad reprezentuje go prorektor ds. rozwoju nauki i współpracy międzynarodowej prof. Lucyna Woźniak), dr. Przemysławowi Wachowskiemu, rektorowi Akademii Sztuk Pięknych, prof. Elżbiecie Aleksandrowicz, rektor Akademii Muzycznej i prof. Milenii Fiedler, rektor Filmówki.

Przewodniczący Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego prof. Krzysztof Jóźwik uroczyście powitał rektorów KRASP w Łodzi i opowiedział o kulisach powstania ŁPA oraz o patronie partnerstwa – Janie Karskim. Rektorzy zaś przedstawili krótkie informacje o swych uczelniach, ich historii, dokonaniach i miejscu na akademickiej mapie Łodzi.

Naszym głównym celem jest wspieranie się w obszarze nauki, wspólne projekty badawcze, ale także inne realizowane razem przedsięwzięcia, jak choćby pierwsze w historii wspólne rozpoczęcie roku akademickiego przez sześć uczelni ŁPA

– podkreślił prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ.

Fotorelacja z posiedzenia KRASP w Łodzi

Na zakończenie tej wstępnej prezentacji łódzkich uczelni publicznych wyświetlono film promocyjno-informacyjny o Łódzkim Partnerstwie Akademickim.

Prof. Arkadiusz Mężyk rozpoczął zaplanowaną na dziś pierwszą sesję wewnętrzną informacjami na temat programu dwudniowego Zgromadzenia Plenarnego w Łodzi i omówieniem najważniejszych z działań i inicjatyw podejmowanych od ostatniego posiedzenia KRASP na forum krajowym oraz zagranicznym. Obrady będą kontynuowane w murach Politechniki Łódzkiej.

Tekst i redakcja: Marcin Kowalczyk, Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcia: Bartosz Kałużny (CKiPR UŁ). Materiał wideo: Politechnika Łódzka