Żyj świadomie! - dr Izabela Florczak

Pracodawco bądź świadomy! - apeluje dr Izabela Florczak, badaczka prawa pracy z WPiA UŁ. Zadowolony i wypoczęty pracownik, to dobrze funkcjonująca firma. Czy lepiej więc mówić o "work-life balance", czy może raczej o "life-work balance"? Zachęcamy do słuchania kolejnego podcastu z cyklu "Żyj świadomie!" na falach RMF FM.

ŻYJ ŚWIADOMIE -PODCASTY RMF FM Z UDZIAŁEM NAUKOWCÓW UŁ

Mieszkamy w miastach zaprojektowanych na naszą miarę. Zatopionych w zieleni, przyjaznych komunikacyjnie, sprzyjających wypoczynkowi. Na co dzień spotykamy przychylnie nastawionych do nas ludzi. Pracujemy w miejscach, w których praca jest doceniana, a pracodawca się o nas troszczy. Wspólnie dbamy o środowisko, kupujemy tylko tyle, ile potrzebujemy. Nie wyrzucamy, wymieniamy się rzeczami lub wykorzystujemy je ponownie. To nie utopia, lecz możliwości, którymi dzielą się z nami naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego. Dowiemy się m.in., czym jest zero waste, odpowiedzialna konsumpcja, świadomi pracodawcy, inteligentne, pełne zieleni miasta. Postaramy się znaleźć równowagę w "fast świecie" i dowiedzieć, jak dobrze żyć!

Izabela Florczak 01

Dr Izabela Florczak, UŁ

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/