21 lipca, 2020 r.

Żyj świadomie! - dr Izabela Florczak

graf. UŁ

Pracodawco bądź świadomy! - apeluje dr Izabela Florczak, badaczka prawa pracy z WPiA UŁ. Zadowolony i wypoczęty pracownik, to dobrze funkcjonująca firma. Czy lepiej więc mówić o „work-life balance”, czy może raczej o „life-work balance”? Zachęcamy do słuchania kolejnego podcastu z cyklu „Żyj świadomie!” na falach RMF FM.

ŻYJ ŚWIADOMIE -PODCASTY RMF FM Z UDZIAŁEM NAUKOWCÓW UŁ

Mieszkamy w miastach zaprojektowanych na naszą miarę. Zatopionych w zieleni, przyjaznych komunikacyjnie, sprzyjających wypoczynkowi. Na co dzień spotykamy przychylnie nastawionych do nas ludzi. Pracujemy w miejscach, w których praca jest doceniana, a pracodawca się o nas troszczy. Wspólnie dbamy o środowisko, kupujemy tylko tyle, ile potrzebujemy. Nie wyrzucamy, wymieniamy się rzeczami lub wykorzystujemy je ponownie. To nie utopia, lecz możliwości, którymi dzielą się z nami naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego. Dowiemy się m.in., czym jest zero waste, odpowiedzialna konsumpcja, świadomi pracodawcy, inteligentne, pełne zieleni miasta. Postaramy się znaleźć równowagę w „fast świecie” i dowiedzieć, jak dobrze żyć!

Izabela Florczak 01

Dr Izabela Florczak, UŁ

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Społeczność UŁ na ratunek bibliotece WNoW
Następna wiadomość Kamil Majchrzak mistrzem Polski w deblu!