dr Paulina Pruszkowska-Przybylska

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych > nauki biologiczne

Zajmuje się problemem zaburzeń proporcji i składu ciała wśród osób na różnych etapach ontogenezy. W trakcie studiów
magisterskich została zaangażowana w międzynarodowe badania EUROFORGEN na Uniwersytecie  Kopenhaskim, w Zakładzie Genetyki Sądowej. Nową ścieżkę w jej badaniach stanowi epigenetyka. Zajmowała się analizą epigenomu w celu wyznaczenia tzw. wieku epigenetycznego.

Tytuł pracy doktorskiej:
"Znaczenie czynników prenatalnych, środowiskowych oraz parametrów biochemicznych w kształtowaniu się proporcji i składu ciała oraz tempa rozwoju człowieka na różnych etapach ontogenezy progresywnej/ nauki biologiczne"

Odwiedź repozytorium UŁ i przeczytaj tę pracę.

Motto:
W pracy naukowej nigdy nie wolno się poddawać, pomimo zewnętrznych przeciwności trzeba wierzyć, że
nawet najdrobniejsze odkrycia stanowią ważną cegiełkę w poznawaniu otaczającego nas świata.

portret