ZNAJDŹ EKSPERTA UŁ

Szukasz eksperta do swojego tematu lub komentarza do bieżącej działalności UŁ? Skontaktuj się z naszym zespołem – koordynatorem Biura Prasowego Marcinem Kowalczykiem i Iwoną Ptaszek-Zielińską oraz Natalią Naworską, która zajmuje się koordynacją obszaru wszystkich mediów społecznościowych uczelni. Aktualne tematy z UŁ, jeśli jeszcze nie trafiły na Twoją skrzynkę mailową, znajdziesz na stronie uczelni. Na stronie znajdziesz też Bazę Ekspertów, która pomoże Ci znaleźć odpowiedniego bohatera Twojego materiału. 

Marcin Kowalczyk

koordynator Biura Prasowego

502 499 134

marcin.kowalczyk@uni.lodz.pl 

Iwona Ptaszek-Zielińska

redakcja, media, strona internetowa UŁ

665 470 478

iwona.zielinska@uni.lodz.pl 

Natalia Naworska

koordynacja mediów społecznościowych UŁ

natalia.naworska@uni.lodz.pl 

Skip navigation block

ŚNIADANIA PRASOWE UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Śniadania Prasowe UŁ to projekt służący budowaniu relacji między mediami a uczelnią, zainicjowany w grudniu 2022 r. Podczas cyklicznych spotkań naukowców, doktorantów i studentów z dziennikarzami prezentowana jest ekspercka wiedza badaczy z UŁ oraz poruszane są tematy z życia uczelni.

Idea Śniadań Prasowych zakłada regularne spotkania (zwykle raz w miesiącu) z dziennikarzami i przedstawianie im interesujących tematów z życia uczelni podczas briefingów tematycznych. Ale przede wszystkim to czas na rozmowę, spontaniczną wymianę zdań i dzielenie się pomysłami oraz budowanie sieci wzajemnych kontaktów

MATERIAŁY DO POBRANIA I WIĘCEJ O UŁ

BOILERPLATE #UNILODZ

Uniwersytet Łódzki koncentruje się na prowadzeniu badań pozwalających rozwiązywać problemy społeczne i gospodarcze oraz stworzyć know-how umożliwiający wdrożenie tych rozwiązań w skali regionalnej i globalnej. Priorytetem UŁ jest dążenie do doskonałości naukowej poprzez stałe podnoszenie potencjału badawczego. Na UŁ badania podstawowe i aplikacyjne są prowadzone we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi partnerami w interdyscyplinarnych priorytetowych obszarach badawczych: „Ziemia obiecana 2.0. (Mikro)Społeczności wobec wyzwań cywilizacyjnych w dobie globalizacji”, „Nauki eksperymentalne w służbie bezpiecznych i zdrowych społeczeństw”, „Centra różnorodności genetycznej i kulturowej. Od dziedzictw bliskich do odległych. Potencjał nieodkryty”.  

UŁ to aktywny partner biznesu. Poprzez prowadzone badania, doktoraty wdrożeniowe, publikacje i patenty wspiera gospodarkę dostarczając efektywnych rozwiązań. Jako kreator Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego UŁ integruje środowisko polskich humanistów. Jako mecenas kultury prowadzi szereg własnych inicjatyw oraz współorganizuje wydarzenia i festiwale o międzynarodowym zasięgu. Działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w projekty naukowe, biznesowe, społeczne i kulturalne buduje i rozwija wielokulturową, kreatywną, otwartą Łódź.

UŁ kształci ciekawych świata, zaangażowanych obywateli. Konsekwentnie wspiera studentów, uczestników szkół doktorskich i pracowników w realizacji oryginalnych i odważnych pomysłów badawczych. Jest atrakcyjnym miejscem nauki dla polskich i zagranicznych studentów (3. miejsce w Polsce pod względem liczby zagranicznych studentów) oraz uczestników szkół doktorskich.  

Więcej informacji na uni.lodz.pl i w grupie Dobra Nauka na Facebooku.  

WŁADZE #UNILODZ

Zachęcamy do skorzystania z biogramów i zdjęć Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Łódzkiego.

BUDYNKI #UNILODZ

Zdjęcia są do Państwa dyspozycji. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na ich użycie, prosimy jedynie pamiętać o uwzględnieniu w podpisie autora: Fot. Uniwersytet Łódzki.

FLICKR #UNILODZ

W serwisie Flickr dokumentujemy codzienne życie uczelni. Te zdjęcia również są do Państwa dyspozycji. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na ich użycie, prosimy jedynie pamiętać o uwzględnieniu w podpisie autora: Fot. Uniwersytet Łódzki.

LOGOTYPY I INNE MATERIAŁY WIZUALNE #UNILODZ

Identyfikacja wizualna i logotypy Uniwersytetu Łódzkiego i jego poszczególnych wydziałów znajdują się pod tym linkiem.