ZA KWIATY DZIĘKUJEMY!

Godło Polski
ZA KWIATY DZIĘKUJEMY!

Piękny bukiet na obronę pracy dyplomowej? Nie, „Za kwiaty dziękujemy!” – na Uniwersytecie Łódzkim zachęcamy do korzystania z alternatywnego sposobu, w jaki można okazać wdzięczność za wspólne lata swoim promotorom oraz recenzentom!

ZASADY AKCJI

Na UŁ „Za kwiaty dziękujemy” i pomagamy! Już od ponad 10 lat ułatwiamy studentom zakup okolicznościowych upominków, jednocześnie niosąc pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Zasady są proste - współpracujemy z fundacjami, które na co dzień opiekują się dziećmi. Obecnie są to:

  • Słonie na Balkonie
  • Happy Kids

Ich podopieczni, używając swojej niezwykłej, dziecięcej wyobraźni, tworzą w ramach zabawy rysunki dedykowane UŁ. Wybrane wzory przenosimy na okolicznościowe kartki, które można nabyć w ramach prezentu dla członków komisji egzaminacyjnej. Całkowity dochód ze sprzedaży kartek trafia do fundacji, wspierając codzienne potrzeby małych artystów. W 2019 roku udało nam się w ten sposób przekazać blisko 8.500 złotych!

PRAGNIENIE POMAGANIA NIE ZNA GRANIC

Akcja „Za kwiaty dziękujemy!” powstała na UŁ z inicjatywy grona profesorskiego. W zamyśle kierowana jest do studentów, którzy bronią prace dyplomowe.

Pragnienie pomagania nie zna jednak granic, a kartki często kupowane i wręczane są też przy innych okazjach - wykonane z papieru ekologicznego, z przestrzenią na własny tekst pocztówki dostępne są dla całej społeczności UŁ w sklepie w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Matejki 32), oraz online: sklep.uni.lodz.pl. Cena jednej kartki to jedynie 20 złotych, a całkowity dochód ze sprzedaży trafia do fundacji. 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Projekt jednej z kartek stworzyła szesnastoletnia Agata, która uwielbia czytać, pisać i malować. Autorkami innej pracy są siostry – trzynastoletnia Weronika i jej o dwa lata młodsza siostra Dominika.

Wyobraźnia może zdziałać naprawdę wiele, ale razem - możemy więcej!