EUROPEAN UNIVERSITY OF CITIES IN POST-INDUSTRIAL TRANSITION (UNIC 2.0)

Godło Polski
EUROPEAN UNIVERSITY OF CITIES IN POST-INDUSTRIAL TRANSITION (UNIC 2.0)

UNIWERSYTET ŁÓDZKI W SIECI UNIC /JUːˈNIːK/

W 2022 roku Uniwersytet Łódzki dołączył do UNIC – jednej z 50 sieci Uniwersytetów Europejskich.  

Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną.   

Tematyka sieci UNIC dotyczy wyzwań, z jakimi zmagają się miasta poprzemysłowe, roli uczelni w ich transformacji oraz budowaniu potencjału miast w kluczowych obszarach, takich jak:  

  • włączenie społeczne (inclusion),  
  • różnorodność (superdiversity),  
  • zrównoważony rozwój (sustainability), 
  • wpływ społeczny (social influence), 
  • mobilność (mobility).  

W 2023 r. UNIC wszedł w kolejną fazę sojuszu, co poskutkowało między innymi modyfikacją nazwy.  

UNIC 2.0 (Europejski Uniwersytet Miast w Transformacji Postindustrialnej) jest kontynuacją współpracy rozpoczętej w ramach sojuszu UNIC (Europejski Uniwersytet Miast Postindustrialnych). Jest to sojusz 10 uczelni pracujących razem na rzecz rozwoju edukacji i wspierania badań zaangażowanych społecznie, nastawionych na współpracę z miastami postindustrialnymi. Nowy sojusz obejmuje działania w latach 2023-2027. 

Zobacz wspólną wizję UNIC2040, czyli wspólnej wizji Uniwersytetu Europejskiego, jaki ma działać po zakończeniu projektu. 

UNIC (Europejski Uniwersytet Miast w Transformacji Postindustrialnej) 

Celem sojuszu jest: 

  • wzmocnienie umiędzynarodowienia uczelni wyższych poprzez realizację wspólnych działań skierowanych do społeczności uniwersyteckiej i lokalnej; 
  • nadanie nowej formy współpracy instytucjonalnej. 

Intensywnie pracujemy nad działaniami w czterech kluczowych obszarach szkolnictwa wyższego: edukacją, badaniami, innowacjami i działaniami na rzecz społeczeństwa, chcemy pogłębiać, intensyfikować i zwiększać skuteczność tej współpracy

Zobacz, jak unikalny jest UNIC

POZNAJ 10 UCZELNI PARTNERSKICH

mapa UNIC

Do sieci UNIC (Europejski Uniwersytet Miast w Transformacji Postindustrialnej) przynależy obecnie 10 uczelni partnerskich, wśród których znajdują się: 

*dołączyły do sieci w 2022 roku 

Każda z uczelni oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracujący, studiujący oraz doktoryzujący się na Uniwersytecie Łódzkim. Co warto wiedzieć o uczelniach partnerskich? 

NA CO STAWIA UNIC

  • Rozwój europejskiej współpracy edukacyjnej i naukowo-badawczej: angażowanie studiujących, doktoryzujących się i pracujących na uczelniach partnerskich UNIC w budowanie ściślejszej i bardziej efektywnej współpracy międzyuczelnianej w Europie poprzez budowanie partnerstw oraz wspólne, innowacyjne projekty edukacyjne i naukowe.  
  • Uwzględnianie różnorodności: identyfikowanie i rozumienie różnic oraz wykorzystanie ich dla dobra wszystkich. W realizacji tego celu UNIC posłuży się doskonałością edukacyjną i doświadczeniem badawczym uczelni, które tworzą sieć.  
  • Rozwój miast postindustrialnych oraz podejmowanie wyzwań, by niwelować wpływ negatywnych trendów społecznych i gospodarczych: tworzenie w ramach sieci UNIC nowych rozwiązań dla regionów i zmierzenie się z realnymi wyzwaniami, przed którymi te regiony stoją.  
  • Wzmocnienie mobilności: stworzenie możliwości wszystkim studiującym, doktoryzującym się i pracującym do udziału w mobilnych aktywnościach edukacyjnych i naukowo-badawczych.  Chcemy wypracować i poszerzać inkluzywne formy mobilności: zajęcia online, wirtualne kursy UNIC, kursy otwarte UNIC, Blended Intensive Programm, które umożliwią wymianę doświadczeń w zakresie studiów, pracy i badań szerszemu gronu studiujących, doktoryzujących się i prowadzących pracę badawczą lub dydaktyczną w obrębie sojuszu UNIC. 

UNIC – KLUCZOWE DZIAŁANIA I PLANOWANE EFEKTY

Co UNIC zmieni dla studiujących i doktoryzujących się na UŁ? 

  • Powstanie Virtual Campus (VC) – wirtualny kampus będzie przestrzenią, w której studiujący i doktoryzujący się na wszystkich 10 uczelniach partnerskich UNIC znajdą informacje o m.in. mikropoświadczeniach (potwierdzenia wyników w nauce osiągniętych w ramach krótkiego doświadczenia edukacyjnego np. kursu lub szkolenia), ofertach mobilności, programach badawczych i stażach. Virtual Campus ma na celu przedstawienie różnych możliwych form mobilnościowych dla studiujących, doktoryzujących się i pracujących.  
  • UNIC Student Board – rada studencka składająca się z przedstawicieli osób studiujących z 10 uczelni partnerskich. Zadaniem rady jest reprezentowanie interesów studiujących i doktoryzujących się danej uczelni w UNIC i aktywne uczestnictwo w realizacji założeń sojuszu. Na UŁ w skład UNIC Student Board wchodzą regularnie wybierani przedstawiciele studentów. Poznaj UNIC Students Board  
  • Program Ambasador UNIC na UŁto inicjatywa, dzięki której promujemy UNIC wśród społeczności uniwersyteckiej i zachęcamy studentów do włączania się w aktywności sojuszu. Program zakłada wybranie Ambasadorów UNIC na każdym Wydziale Uniwersytetu Łódzkiego a ich głównym zadaniem jest tworzenie studenckiej społeczności Uniwersytetu Europejskiego UNIC.

Co UNIC zmieni dla pracujących na UŁ? 

  • Ściślejsza i bardziej efektywna współpraca międzyuczelniana w Europie poprzez budowanie partnerstw oraz prowadzenie wspólnych, międzyuczelnianych projektów edukacyjnych i naukowych. 
  • Rozbudowana oferta mobilności wirtualnej
  • Konferencje tematyczne UNIC – możliwość udziału w konferencjach w ramach działań zespołów linii tematycznych (Thematical Lines). 
  • UNIC Faculty Roundtables – możliwość udziału w spotkaniach związanych z 7 liniami tematycznymi. 

JAK DZIAŁA UNIC?

Strategia wdrożenia wspólnej wizji opiera się na trzech głównych filarach:  

  • edukacja,  
  • badania, 
  • wpływ i zaangażowanie społeczne. 

Działania zmierzające do zrealizowania tej wizji podzielone zostały w ramach 6 pakietów roboczych (Work Package) i w 7 liniach tematycznych (Thematic Lines). 

Ten pakiet obejmuje zbudowanie struktury współpracy zarządzania projektem UNIC oraz współtworzenie i wzmacnianie Joint Vision 2040, czyli wspólnej wizji Uniwersytetu Europejskiego, jaki ma działać po zakończeniu projektu. Pakiet ten skupia się na stworzeniu jednostek zarządczych reprezentowanych przez przedstawicieli z 10 partnerów UNIC.  

W ramach WP1 zostaną stworzone: 

  • UNIC Leadership Board  
  • UNIC Management Board 
  • UNIC Student Board  
  • UNIC Council 
  • UNIC Headquarters 
  • UNIC Campus 
  • UNIC Student Learners Forum 

Nasze cele: 

  1. Udoskonalenie wspólnej wizji UNIC2040 oraz zbudowanie zaangażowanej społeczności wokół tego wyzwania. 
  2. Stworzenie spójnej i systemowej struktury zarządzania UNIC, w tym współtworzenie planów zarządzania projektami z kluczowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami UNIC. 
  3. Koordynowanie, monitorowanie i ocena realizacji programu UNIC. 
  4. Dzielenie się praktykami z zakresu transformacji z innymi przedstawicielami szkolnictwa wyższego. 

Rolę Liderki WP 1 na UŁ pełni Anna Rolczak - Zastępczyni kanclerza Uniwersytetu Łódzkiego.

Pakiet 2 koncentruje się na wzmocnieniu mobilności studiujących i pracujących oraz na wypracowaniu innowacyjnego i elastycznego podejścia do nauczania i mobilności z uwzględnieniem inkluzywności i różnorodności. 

W ramach WP2 zostaną stworzone: 

  • UNIC Teaching and Learning Centre 
  • Educational Innovation Fund  
  • My UNIC Experience – Enhancing Students Mobility and Exchange in UNIC  
  • UNIC Teaching the Teachers Training – seria szkoleń dla kadry akademickiej dot. innowacyjnych metod nauczania (Challenge-Based/Impact-Based Learning and Teaching), nauczania w środowisku międzynarodowym oraz w ramach tematów priorytetowych dla UNIC, takich jak zrównoważony rozwój, formy mobilności, inkluzywność.  
  • UNIC Ambassadors  

Czy znasz już UNIC Handbook on Physical and Virtual Mobility? 

Obejrzyj film o UNIC Handbook on Physical and Virtual Mobility! 

Rolę Lidera WP2 na UŁ pełni dr hab. Aleksandra Orpel, prof. UŁ – Prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.  

Zadania WP3 mają umożliwić społeczności UNIC nawiązanie kontaktu z miastami, społecznościami i wszelkimi zainteresowanymi stronami, aby wprowadzać innowacje związane z transformacją miast oraz podkreślić i unaocznić wpływ społeczny na integrację mieszkańców z miastem.  

WP3 integruje edukację, badania i innowacje oraz działania na rzecz społeczeństwa, jako główne obszary działalności uczelni wyższych, zapewniając wspólną infrastrukturę i łącząc te dziedziny; opracowuje strukturalne modele współpracy i integruje uzupełniające się możliwości w zakresie uczenia się i badań z udziałem miasta. 

W ramach WP3 zostanie stworzone: 

  • UNIC Centre for City Futures (Centrum Przyszłości Miasta UNIC, jako część kampusu UNIC) –ma umożliwić tworzącym sojusz uniwersytetom współpracę z miastami, społecznościami i zainteresowanymi stronami na rzecz innowacji transformacyjnych. Ma również za zadanie wnosić naukę i badania do miast, udostępniać je społeczności, a potrzeby miast i społeczności włączać w naukę i badania uniwersyteckie. 

Rolę Liderki WP3 na UŁ pełni dr Małgorzata Dzimińska - Adiunkt w Katedrze Pracy i Polityki Społecznejna na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Członek Society for Research into Higher Education (SRHE) oraz European Higher Education Society (EAIR).

Pakiet ten skupia się na budowaniu i wzmacnianiu współpracy między jednostkami administracyjnymi uczelni partnerskich. W ramach WP4 powstały Grupy Eksperckie złożone z przedstawicieli wszystkich 10 uczelni, zrzeszające specjalistów zajmujących się mobilnością międzynarodową, wsparciem naukowców w rozwoju ich pracy naukowej oraz w aplikowaniu o granty, wsparciem IT, promocją i komunikacją, włączaniem do społeczności uniwersyteckiej i różnorodnością, a także kształceniem językowym.  

W ramach WP4 powstaną: 

  • UNIC Capacity Building Centre 
  • UNIC Superdiversity Community 
  • UNIC Plurilingualism policy 

Rolę Liderki WP4 na UŁ pełni Katarzyna Pardyka - Zastępczyni dyrektora International Hub na Uniwersytecie Łódzkim.

Istniejące w ramach sojuszu Grupy Eksperckie obejmują zagadnienia: 

WP5 to przekrojowy pakiet zadań, którego celem jest promowanie większego zaangażowania i odpowiedzialności za działania UNIC ze strony wydziałów, osób pracujących naukowo, studiujących i doktoryzujących się.  WP5 ma na celu zbudowanie sieci kontaktów wokół 7 linii tematycznych skupiających kadrę naukową, dydaktyczną wraz ze studiującymi i doktoryzującymi się nad wypracowaniem wspólnych inicjatyw edukacyjnych i naukowo-badawczych.  

W ramach 7 linii tematycznych powstaną zespoły składające się z przedstawicieli z 10 uczelni partnerskich, którzy wspólnie społeczność skupiającą się na tematach:  

  1. Superdiversity  
  2. Sustainability and Green Cities  
  3. Urban resilience and smart cities  
  4. Justice, security & institutions   
  5. Entrepreneurial learning for innovation 
  6. Health & wellbeing  
  7. Arts, Culture and Creativity  

Jednocześnie zespół WP5, na podstawie realizowanych działań, zidentyfikuje, ustanowi i zapewni trwałość nowym liniom tematycznym, jeśli zajdzie potrzeba ich utworzenia.  

W ramach WP5 powstaną: 

  • UNIC Thematic Line Communities 
  • UNIC Roundtable Conferences 

Rolę Liderki WP5 na UŁ pełni Marta Jeżykowska - Specjalistka w International Hub na Uniwersytecie Łódzkim.

Pakiet 6 skupia się wokół działań związanych z komunikacją i promocją w Sojuszu oraz zrzesza specjalistów ds. promocji z uczelni partnerskich, którzy pracują nad ujednoliconą strategią komunikacji w sieci UNIC. Eksperci WP6 wspierają działania realizowane w ramach pozostałych Pakietów (WP). 

Rolę Lidera WP6 na UŁ pełni dr Bartosz Kałużny - Fotograf i specjalista ds. komunikacji w Centrum Komunikacji i PR.

Pakiety Pracy (Work Packages) zapewniają struktury, strategie i modele współpracy, natomiast linie tematyczne zapewniają treści umożliwiające realizację Pakietów Pracy.  

Stworzenie linii tematycznych (TL) jest kluczową innowacją mającą na celu zachęcenie do dodatkowego zaangażowania w działania UNIC. TL to nowe struktury współpracy mające na celu ukierunkowanie relacji między wydziałami naszych uniwersytetów wokół konkretnych obszarów transformacji postindustrialnej. 

 TL zrzeszają społeczność akademicką uczelni UNIC wokół 7 tematów: 

  1. Superdiversity (Superróżnorodność) 
  2. Sustainability and Green Cities (Zrównoważony rozwój i zielone miasta) 
  3. Urban resilience and smart cities (Adaptacyjność miejska i inteligentne miasta) 
  4. Justice, security & institutions (Sprawiedliwość, bezpieczeństwo i instytucje)  
  5. Entrepreneurial learning for innovation (Nauka przedsiębiorczości dla innowacji) 
  6. Health & wellbeing (Zdrowie i dobrostan)  
  7. Arts, Culture and Creativity (Sztuka, kultura i kreatywność) 

Jak działają linie tematyczne?

  • Nawiązując do głównych celów sojuszu UNIC, każda linia tematyczna koncentruje się na konkretnym aspekcie transformacji postindustrialnej. Różnorodność linii tematycznych pomoże UNIC zapewnić zaangażowanie badaczy, naukowców oraz studentów z różnych wydziałów uczelni partnerskich.  
  • Linia tematyczna może angażować się w podstawowe działania UNIC w ramach WP2 (edukacja), WP3 (zaangażowanie) i WP4 (współpraca uniwersytecka). Wszystkie TL są wspierane w ramach WP5, będą one również wspierane przez inne WP w oparciu o konkretne zadania i rezultaty, w które się angażują.  
  • Zadania i rezultaty, w które zaangażowana jest linia tematyczna, zostaną określone w planie działania przez każdego TL. 
  • Każdy zespół linii tematycznych składa się z reprezentantów z wszystkich uczelni UNIC, a w skład każdego z nich wchodzą przedstawiciele co najmniej dwóch uniwersytetów partnerskich UNIC. 

Na Uniwersytecie Łódzkim reprezentantami w zespołach TL są: 

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

UNIC VIP FUND

UNIC Fund for Virtual and International Educational Projects to inicjatywa wspierająca wspólne wirtualne inicjatywy edukacyjne partnerów sojuszu UNIC. Celem UNIC VIP Fund jest zachęcanie osób prowadzących zajęcia w uczelniach UNIC do włączenia wirtualnych międzynarodowych działań edukacyjnych do regularnego programu studiów (np. w ramach istniejących lub nowych przedmiotów). 

UNIC EXPERT VOICES FUND

UNIC Expert Voices Fund ma na celu wzmocnienie działań upowszechniających inicjatywy sojuszu UNIC poprzez promocję i dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami poza środowiskiem sojuszu UNIC.

UNIC Expert Voices Fund zapewnia osobom zatrudnionym w UŁ oraz osobom studiującym w UŁ granty mobilnościowe na udział w konferencjach, szkoleniach, warsztatach i innych wydarzeniach, w celu upowszechniania wyników współpracy z partnerami sojuszu UNIC.

REPREZENTANCI UŁ W UNIC STUDENT BOARD

Cieszymy się, że zainteresował Cię program UNIC Student Board!

Reprezentując Uniwersytet Łódzki masz realny wpływ na kształtowanie Uniwersytetu Europejskiego UNIC i tworzenie struktury przyjaznej wszystkim studiującym, umożliwiającej rozwój i łatwiejszy dostęp do wiedzy w ramach partnerstwa 10 uczelni.

Reprezentantkami w UNIC Student Board w roku 2025 są Patrycja Niewińska oraz Michele Chauvin.

Chcesz wiedzieć więcej o UNIC Student Reprezentative? 

Zajrzyj na stronę, gdzie wkrótce ogłosimy naszych nowych Reprezentantów UŁ w UNIC Student Board!

 

PROJEKT WE ARE UNIC!

Uniwersytet Łódzki pozyskał dodatkowe środki na rozwój inicjatyw wspierających współpracę z partnerami sojuszu UNIC. 

Zapraszamy do zapoznania się z zadaniami projektu We are UNIC!

UNIC TEAM ŁÓDŹ

POZNAJ LUDZI, KTÓRZY PRACUJĄ NAD UMIĘDZYNARODOWIENIEM UŁ W RAMACH SOJUSZU UNIC

DR HAB. KATARZYNA DE LAZARI-RADEK, PROF. UŁ

Prorektorka ds. Umiędzynarodowienia Nauki i Kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego. W UNIC pełni rolę prezydenta projektu (UNIC President). Zasiada w UNIC Leadership Board.  

ANNA ROLCZAK

Zastępczyni kanclerza Uniwersytetu Łódzkiego. Zasiada w UNIC Management Board. 

MAŁGORZATA GRAMALA

Starsza specjalistka w International Hub na Uniwersytecie Łódzkim. W UNIC pełni rolę Project Manager (kierownika projektu) oraz Liderki WP1: Creating a Truly European, Systemic and Self-sustaining Structure for the Governance of UNIC. Wspiera Liderkę WP2 w realizacji założeń projektu.  

DR HAB. ALEKSANDRA ORPEL, PROF. UŁ

Prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. W UNIC pełni rolę Liderki WP2: Fostering Innovative Approaches to Teaching and Mobility. 

DR MAŁGORZATA DZIMIŃSKA

Adiunkt w Katedrze Pracy i Polityki Społecznejna na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Członek Society for Research into Higher Education (SRHE) oraz European Higher Education Society (EAIR). W UNIC pełni rolę Liderki WP3: Engaging with Cities, Communities and Stakeholders for Transformative Innovation and Societal Impact

KATARZYNA PARDYKA

Zastępczyni dyrektora International Hub na Uniwersytecie Łódzkim. W UNIC pełni rolę Programme Manager oraz Liderki WP4. Enhancing Cooperation Capacity between UNIC Partners

MARTA JEŻYKOWSKA

Specjalistka w International Hub na Uniwersytecie Łódzkim. W UNIC pełni rolę Junior Project Manager oraz Liderki WP5: Building Communities of Researchers and Educators around Post-Industrial Transitions. Wspiera Lidera WP6 w realizacji założeń projektu.  

DR BARTOSZ KAŁUŻNY

Fotograf i specjalista ds. komunikacji w Centrum Komunikacji i PR. W UNIC pełni rolę Lidera WP6: Promotion, Communication and Dissemination. 

DR ALEKSANDRA RÓŻALSKA

Pełnomocniczka Rektora UŁ do spraw równego traktowania, kierownik Ośrodka Naukowo-Badawczego Problematyki Kobiet na Wydziale Filologicznym oraz adiunkta w Katedrze Badań Kulturowych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W UNIC pełni rolę Liderki linii tematycznej TL1. Superdiversity.  

DR HAB. DOMINIK DRZAZGA

Adiunkt w Zakładzie Zarządzania Miastem, Katedra Zarządzania Miastem i Regionem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ekspert Interdyscyplinarnego Centrum Studiów Miejskich UŁ. W UNIC pełni rolę Lidera linii tematycznej TL2. Sustainability and Green Cities

DR KAROLINA DMOCHOWSKA

Adiunkt w Katedrze Geografii Regionalnej i Społecznej na Wydziale Nauk Geograficznych. W UNIC pełni rolę Liderki linii tematycznej TL3. Urban resilience and smart cities. 

DR IZABELA FLORCZAK

Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i projektów na Wydziale Prawa i Administracji, kierownik studiów podyplomowych "Prawne i społeczne aspekty funkcjonowania cudzoziemców w Polsce", adiunkta w Zakładzie Prawa Ubezpieczeń Społecznych i Polityki Społecznej. W UNIC pełni rolę Liderki linii tematycznej TL4. Justice, security & institutions oraz współkoordynatorki TL4 dla całego sojuszu

DR HAB. AGNIESZKA KURCZEWSKA, PROF. UŁ

Profesor uczelni w Katedrze Funkcjonowania Gospodarki. W UNIC pełni role Liderki linii tematycznej TL5. Entrepreneurial learning for innovation. 

DR HAB. ANETA BALCERCZYK, PROF. UŁ

Kierownik Katedry Biologii Nowotworów i Epigenetyki na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. W UNIC pełni rolę Liderki linii tematycznej TL6. Health & wellbeing. 

DR HAB. ANETA PAWŁOWSKA, PROF. UŁ

Przewodnicząca Komisji UŁ do stopni nauk. w dyscyplinie nauki o kulturze i religii oraz nauki o sztuce, kierownik Katedry Historii Malarstwa i Rzeźby w Instytucie Historii Sztuki oraz Dyrektor Instytutu Historii Sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. W UNIC pełni rolę Liderki linii tematycznej TL7. Arts, Culture and Creativity. 

MARTA CHRUŚCIEL

Starsza specjalistka ds. projektów w International Hub na Uniwersytecie Łódzkim. W UNIC wspiera Liderkę WP3 w realizacji założeń projektu.  

AGATA BURLIŃSKA

Zastępca Dyrektora Biura Aktywności Miejskiej w Departamencie Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi. Ekonomistka, urbanistka, od sześciu lat związana z łódzkim samorządem. Zaangażowana w koordynację projektów rewitalizacyjnych, organizację paneli obywatelskich, projektowanie partycypacyjne. Od 2020 roku odpowiedzialna za Łódzki Budżet Obywatelski. W UNIC pełni rolę reprezentanta miasta Łodzi.   

NAPISZ DO NAS

Byłeś uczestnikiem ciekawych warsztatów w ramach UNIC? Chcesz podzielić się wrażeniami? Napisz do nas: UNIC@uni.lodz.pl

Chcesz wiedzieć więcej o UNIC? Zajrzyj na stronę sojuszu 

Sfinansowane ze środków UE.
Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

Logotyp UE Dopinansowane ze środków UE