ŚNIADANIA PRASOWE UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Godło Polski
ŚNIADANIA PRASOWE UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Śniadania Prasowe Uniwersytetu Łódzkiego to projekt służący budowaniu relacji między mediami a uczelnią, zainicjowany w grudniu 2022 r. Podczas cyklicznych spotkań naukowców, doktorantów i studentów z dziennikarzami prezentowana jest ekspercka wiedza badaczy z UŁ oraz poruszane są tematy z życia uczelni.

Idea Śniadań Prasowych zakłada regularne spotkania (zwykle raz w miesiącu) z dziennikarzami i przedstawianie im interesujących tematów z życia uczelni podczas briefingów tematycznych. Ale przede wszystkim to czas na rozmowę, spontaniczną wymianę zdań i dzielenie się pomysłami oraz budowanie sieci wzajemnych kontaktów. 

Na każde spotkanie zapraszani są eksperci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy w rozmowach z dziennikarzami udzielają wypowiedzi. Regularne spotkania sprzyjają popularyzacji realizowanych na uczelni projektów badawczych, wpisują się też w nurt upowszechniania nauki. Śniadania Prasowe odbywają się w luźnej atmosferze w jednej z łódzkich restauracji, której powierzchnia umożliwia nieskrępowaną rozmowę wielu dziennikarzy z ekspertami UŁ. 

Podczas Śniadań Prasowych naukowcy osobiście poznają dziennikarzy, co sprawia, że w przyszłości chętniej z nimi współpracują i stale powiększa się grono badaczy UŁ otwartych na media. Z kolei dziennikarze zainteresowani ekspercką wiedzą naukowców wykorzystują kontakty, jakie z nimi nawiązali, do kolejnych publikacji.

W Bazie Ekspertów Uniwersytetu Łódzkiego znajdują się wybitni specjaliści z różnych dziedzin, którzy udzielają dziennikarzom komentarzy na bieżące tematy. Zespół Biura Prasowego UŁ pomaga w kontakcie i dobraniu odpowiedniego eksperta do materiału. 

WYPOWIEDZI NASZYCH EKSPERTÓW

BIURO PRASOWE UŁ – DLA MEDIÓW

Aktywnie przygotowujemy treści związane z bieżącą działalnością Uniwersytetu Łódzkiego dla mediów lokalnych i ogólnopolskich we współpracy z naukowcami i administracją uczelni. Jesteśmy w stałym kontakcie z dziennikarzami i odpowiadamy na zapytania redakcji lokalnych i ogólnopolskich, w formie pisemnej lub komentarzy audio/video.

Organizujemy briefingi prasowe, przygotowujemy zapowiedzi prasowe oraz eventy prasowe dla mediów lokalnych i ogólnopolskich, w tym Śniadania Prasowe UŁ. Administrujemy także treściami na stronie głównej uczelni.

Biuro Prasowe UŁ jest częścią Centrum Komunikacji i PR.

WIEDZA W ZASIĘGU RĘKI 

Promocja nauki i doświadczonych naukowców to nasza misja. Poniżej znajdziesz wypowiedzi eksperckie, komentarze zjawisk, ciekawe wykłady - wystarczy po nie sięgnąć!