Łukasz Dzięcioł

Producent filmowy i telewizyjny

Łukasz Dzięcioł wyznacza standardy w branży poprzez swoje osiągnięcia zarówno w produkcji filmów fabularnych, jak i seriali. Jego pasja do sztuki filmowej znalazła solidne fundamenty na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie ukończył studia filmoznawcze. To właśnie tam zdobył głęboką wiedzę teoretyczną, która stanowiła nie tylko fundament jego rozwoju intelektualnego, ale także inspirację do przyszłej kariery w branży filmowej.

Po uzyskaniu wykształcenia w Polsce, Łukasz kontynuował swoją edukację w prestiżowej The Los Angeles Film School, gdzie zdobył praktyczne umiejętności produkcyjne, otwierając sobie drzwi do międzynarodowego świata filmowego.
Po powrocie do Polski podjął pracę jako producent w renomowanym Opus Film. Jego wkład w polską branżę filmową został doceniony przez Polską Akademię Filmową (PAF), gdzie pełni funkcję aktywnego członka. Ponadto, jego zaangażowanie w rozwój kina europejskiego zostało wyróżnione członkostwem w Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Łukasz Dzięcioł jest również aktywnym uczestnikiem Stowarzyszenia "Polska Gildia Producentów" (PGP), gdzie wspólnie z innymi przyczynia się do wzrostu prestiżu polskiego przemysłu filmowego. Od 2017 roku pełni funkcję prezesa spółki Opus TV.

Jego osiągnięcia obejmują produkcję wielu filmów fabularnych, takich jak "Masz na imię Justine", „Mistrz”, „Z odzysku”, „Zero”, „Moja krew”, „Wymyk”, „Obietnica”, „Wspomnienie lata” czy "Pomiędzy słowami".
Jego kreatywność i zdolność do tworzenia unikalnych historii znalazła podatny grunt również przy produkcji seriali. Projekty takie jak "Kruk", "The Liberator", "Klangor", „Królowa” czy „Informacja zwrotna” zdobyły widzów zarówno w Polsce, jak i za granicą, cementując pozycję Łukasza jako wszechstronnego producenta.