Marcin Bugajski

Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego IV, V, VI kadencji

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Z wyróżnieniem ukończył Podyplomowe Studia Europejskie w Instytucie Europejskim w Łodzi, otrzymując tytuł specjalisty ds. funduszy europejskich. Był nauczycielem akademickim i kierownikiem działu projektów europejskich jednej z łódzkich uczelni.

W latach 2007-2008 pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Departamentu ds. Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. W poprzedniej kadencji samorządowej – Radny Rady Miejskiej w Łodzi. Od lutego 2010 r. był wiceprezydentem miasta Łodzi.

Działalność polityczną rozpoczął w 1999 roku wstępując do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. W Platformie Obywatelskiej jest od początku jej istnienia. Pełnił funkcję przewodniczącego Regionalnego Sądu Koleżeńskiego SMD, był Skarbnikiem Regionu Łódzkiego SMD, członkiem zarządu krajowego tego stowarzyszenia i w końcu Przewodniczącym Regionu Łódzkiego SMD. Współpracował także z ramienia PO z Komisją Nadzwyczajną Sejmu RP ds. zmian w kodyfikacjach.