POLSKA

Oficjalnie: Rzeczpospolita Polska, to państwo w Europie Środkowej, graniczące od zachodu z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, od wschodu z Ukrainą i Białorusią, a od północnego wschodu z Rosją (Obwód Kaliningradzki) i Litwą. Polska jest szóstym co do wielkości krajem w UE, zarówno pod względem liczby mieszkańców (38,5 mln), jak i powierzchni (312 628 km2).

Polska jest członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych od 1945 roku, NATO od 1999 roku, a Unii Europejskiej od 2004 roku. W 2007 roku Polska przystąpiła do strefy Schengen, czyli grupy państw europejskich, w których nie obowiązuje kontrola na granicach wewnętrznych (obowiązuje za to granica strefy).

ŁÓDŹ

Naszą małą ojczyzną jest Łódź - miasto o niezwykłym, trudnym do podrobienia charakterze. Niegdyś nazywana stolicą polskiego przemysłu i kinematografii, dziś łączy w sobie urok minionych czasów z duchem nowoczesnego biznesu, kultury i nauki.

W jego architekturze i topografii wyczuwalne są silne wpływy czterech narodowości, które ukształtowały miasto - z jednej strony europejskie i pełne życia, z drugiej - kameralne i wyważone. 

Jest ważnym miastem akademickim z wieloma uczelniami wyższymi. Zlokalizowane w Łodzi różnorodne polskie i międzynarodowe firmy są oficjalnymi partnerami Uniwersytetu Łódzkiego. Eksperci biznesowi z firm partnerskich konsultują treści programowe i są zapraszani na zajęcia. Lista firm obejmuje: Infosys, Fujitsu, Clariant, Accenture, Deloitte, HP, LSI Software, Sandoz, CitiBank, Indesit, Skanska, BNP Paribas, Philips, E&Y, Pricewaterhouse Coopers - wszystkie wymienione podmioty aktywnie poszukują absolwentów UŁ i pomagają im w rozwoju kariery. 

Łódź to miasto wielkich inwestycji i wielkich możliwości - jej spektakularna rewitalizacja od lat przyciąga największych pracodawców z sektora usług dla biznesu i IT. Równie prężnie rozwijają się tu przemysły kreatywne czy inicjatywy należące do świata popkultury. 

Począwszy od wielkich, międzynarodowych festiwali po niszowe, zaciszne przeglądy - nieoczywisty harmonogram wydarzeń kulturalnych przyciąga do Łodzi zróżnicowane grono entuzjastów. Miasto zaskakuje również pod względem restauracji, klubów, kawiarni i miejsc, w których zarówno łodzianie, jak i przyjezdni chętnie spędzają wolny czas. W Łodzi z pewnością znajdą Państwo coś dla siebie. 

 

CO ROBIĆ W ŁODZI?

Łódź - miasto niekończących się możliwości, miasto edukacji i sztuki, teatrów, multipleksów, kin studyjnych z duszą, koncertów, kin plenerowych, wykładów i warsztatów - na każdy temat.

Wiele bezpłatnych wydarzeń:

Czas wolny - wykorzystaj go w pełni na UL i w mieście!

Zobacz, co dzieje się w Łodzi!

ZOBACZ, CO O MIEŚCIE MÓWIĄ NASI NAUKOWCY I POCZUJ ŁÓDZKI KLIMAT!