SPORT

W zdrowym ciele zdrowy duch! Studia to nie tylko tężyzna umysłowa. Jeżeli chcesz, na Uniwersytecie Łódzkim zadbasz również o rozwój fizyczny. Infrastruktura sportowa UŁ pomoże Ci w zrealizowaniu tego postanowienia!

PROGRAM STUDIA I SPORT W UŁ

Uniwersytet Łódzki wprowadził program dwutorowej kariery dla sportowców, którzy kształcą się na naszej uczelni. Zapewni on młodym zawodnikom z #UniLodz większą elastyczność przy planowaniu zajęć, co umożliwi rozwijanie kariery sportowej bez uszczerbku dla procesu dydaktycznego.

Objęci programem studenci już od I roku zyskują prawo do indywidulanej organizacji studiów i urlopu, mogą również skorzystać z nieodpłatnego (lub w części refundowanego) zakwaterowania w akademikach UŁ. Sportowcom przysługuje także prawo do świadczeń pieniężnych, w tym stypendiów i zapomóg.

Z programu będą mogli skorzystać studenci niezależnie od poziomu i formy studiów.

KLUB UCZELNIANY AZS UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Czy wiesz, że na UniLodz studiuje Jakub Kraska, który reprezentował Polskę na basenie olimpijskim w Tokio? Są też z nami brązowi medaliści Mistrzostw Europy Judo Kata (aktualni brązowi medaliści ME to siedmiokrotni mistrzowie Polski!) i Akademicka Mistrzyni Świata w strzelectwie sportowym - Katarzyna Komorowska. W Łodzi studiuje także Klaudia Wojtunik - wicemistrzyni seniorów w biegu przez płotki na 100 m, Agnieszka Bednarek - mistrzyni Polski do lat 23 w trójskoku czy Patrycja Skupień - brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorów w judo. Reprezentanci UniLodz podczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnościami zajęli II miejsce siatkówce plażowej oraz III miejsce w siatkówce plażowej na siedząco. Mamy również utytułowanych tenisistów, pływaków, biegaczy, judoków, karateków czy siatkarki. Jest się czym chwalić!

AZS UŁ poszukuje twórczych i aktywnych osób, które pasjonują się sportem, organizacją wydarzeń sportowych i integracyjnych dla studentów, a także pragną mieć wpływ na życie studenckie. Jeżeli chcesz uprawiać sport na uczelni lub sprawdzić się jako organizator imprez sportowych, dołącz do Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Łódzkiego!

CENTRUM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego jest nowoczesnym ośrodkiem z doskonałą infrastrukturą i wyposażeniem, gdzie można spędzić aktywnie czas. Obiekt CWFiS UŁ to hala sportowa, pływalnia oraz sale przeznaczone do prowadzenia różnych zajęć sportowych wyposażone w szereg przyrządów, jak np.: piłki Body Ball, hantle, taśmy Thera Band, maty, stepy, piłki Fit-Ball i hantle.

Studenci UŁ mogą korzystać z oferty Centrum w ramach zajęć wychowania fizycznego, a także dodatkowo, korzystając ze zniżki przygotowanej specjalnie dla społeczności studenckiej. Dla pozostałych osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem centrum również przygotowało szereg zniżek.

STUDIUM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W ramach zajęć wychowania fizycznego na UŁ można uprawiać różnorodne sporty: siatkówkę, koszykówkę, jogę, nordic walking, taniec towarzyski, fitness, doskonalić techniki pływania, zgłębiać tajniki brydża i samoobrony. Przydatne informacje o zajęciach odbywających się w ramach wychowania fizycznego na naszej uczelni – plany zajęć, informacje o prowadzących zajęcia, obiektach, w których odbywa się wychowanie fizyczne i dyscyplinach jakie daje Wam do wyboru SWFiS znajdziesz klikając w kafelek poniżej.