AZS Łódź organizatorem Łódzkiej Gali Sportu Akademickiego

Łódzkie środowisko akademickie tradycyjnie podsumowało najważniejsze wydarzenia sportowe minionego roku podczas uroczystej gali. Dziewiąta edycja Łódzkiej Gali Sportu Akademickiego, organizowanej przez AZS Łódź, po raz pierwszy odbyła się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego.

Zgromadzonych gości przywitał prezes AZS Łódź Lech Leszczyński i pogratulował sukcesów w minionym sezonie, podkreślając, że liczy oczywiście na podobne osiągnięcia w kolejnym roku.

Łódzcy studenci błyszczeli na arenach Akademickich Mistrzostw Polski. Reprezentanci uczelni z Łodzi zdobyli w tym sezonie łącznie 47 medali, w tym szesnaście złotych. Na gali tradycyjnie nagrodzono medalistów tegorocznych AMP.

Bogaty dorobek medalowy studentów Uniwersytetu Łódzkiego

W tym sezonie najczęściej na podium stawali pływacy, udowadniając, że na Zatoce Sportu czują się jak ryba w wodzie. Multimedalistą tegorocznych AMP został Jakub Kraska. Olimpijczyk z Tokio zdobył aż cztery medale, w tym dwa indywidualnie. Kraska został akademickim mistrzem Polski na 50 m stylem dowolnym i sięgnął po srebro na dystansie dwukrotnie dłuższym. Po przerwie na podium AMP powrócił Bartłomiej Lassek, zdobywając srebrny medal na 50 m stylem motylkowym. Obaj pływacy byli członkami medalowych zespołów sztafetowych. Wraz z Katarzyną Golińską i Natalią Zrobek wywalczyli brąz w sztafecie mieszanej 4×50 m stylem dowolnym, a wraz z Maciejem Woźniakiem i Patrykiem Pawlaczykiem sięgnęli po brąz w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym mężczyzn.

Wysoki poziom utrzymywali także lekkoatleci Uniwersytetu Łódzkiego. Jak na „Królową Sportu” przystało zdobywali medale tylko w złotym kolorze. Miejsca na najwyższym stopniu podium w trójskoku nie oddaje Agnieszka Bednarek, która wygrywa tę konkurencję, odkąd znalazła się ona w programie AMP. Tytuł na 100 m przez płotki obroniła Klaudia Wojtunik. Na 800 m faworyt był tylko jeden i nie zawiódł. Jakub Augustyniak po ubiegłorocznym tytule wicemistrza, tym razem był już bezapelacyjnie najlepszy na dystansie dwóch okrążeń. Zanim sezon rozpoczęli lekkoatleci, Uniwersytet Łódzki miał powody do dumy na AMP w biegach przełajowych. Dominika Wiecha została akademicką wicemistrzynią Polski w biegu na 6 kilometrów.

Tradycyjnie, studenci Uniwersytetu Łódzkiego bardzo dobrze radzili sobie w sportach walki. Na AMP w judo na podium stawali Patrycja Skupień, Weronika Styrcz i Tomasz Drzewiecki. Brązowe medale AMP w karate wywalczyły Agata Becherka i Maria Łopatka. Brąz na AMP w jeździectwie w skokach przez przeszkody w kategorii profi zdobyła Nina Milczarek. W tym roku znakomicie spisały się piłkarki nożne Uniwersytetu Łódzkiego. Podopieczne trenera Piotra Korusa zostały akademickimi wicemistrzyniami Polski.