IV Edycja Konkursu EkSoc StartUP!

Jesteś studentem/doktorantem, studentką/doktorantką z województwa łódzkiego i masz pomysł na start up? Świetnie trafiłeś! Zgłoś się do IV edycji konkursu EkSoc StartUP! Dzięki programowi zdobędziesz kilkumiesięczne wsparcie praktyków biznesu, pakiet szkoleń, know-how oraz potrzebne kontakty. Zgłoś się, stań do walki o główną nagrodę i zdobądź wyróżnienie EKO EkSocu dla najlepszego eko-projektu!

Organizatorem konkursu EkSoc StartUP! jest Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego wraz z działającą przy nim Radą Biznesu oraz partnerami biznesowymi.
Konkurs adresowany jest do studentów/studentek i doktorantów/doktorantek wszystkich uczelni wyższych z województwa łódzkiego (dowolnego stopnia, trybu, kierunku). Projekt konkursowy może być zgłoszony przez jedną osobę lub grupę max 5 osób.
Zadanie konkursowe polega na przesłaniu opisu swojego pomysłu na start up. Dziesięć najlepszych pomysłów wejdzie do finału i powalczy o główną nagrodę pieniężną (w ubiegłej edycji było to 25 000 PLN). Ale już samo wejście do finału daje ogromne korzyści dla osób myślących o własnym biznesie: niemal pół roku indywidualnego wsparcia ze strony praktyków biznesu, pakiet szkoleń biznesowych, know-how, a także kontakty, które zaprocentują w przyszłości.
Rywalizacja o główną nagrodę pieniężną rozegra się na czerwcowej Gali Finałowej, podczas której finaliści/finalistki zaprezentują przed Jury i publicznością dopracowane pod okiem specjalistów koncepcje startupów. Wygra najbardziej unikatowy projekt, który ponadto w ocenie Jury odpowiada na realne potrzeby  społeczne, czy wyzwania środowiskowe oraz ma największy potencjał komercjalizacji. Gala Finałowa to wydarzenia pełne emocji, podchwytliwych pytań i szybkich odpowiedzi.
Sponsorami i partnerami merytorycznymi Konkursu każdorazowo są firmy będące najlepszymi przedstawicielami swoich branż (informacje na www konkursu).
Warto zapamiętać: konkurs EkSoc StartUP! jest formą wspierania studentów i doktorantów w otworzeniu własnego biznesu, ale udział lub wygrana w konkursie formalnie nie zobowiązuje do założenia firmy.

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu, wypełnij Formularz zgłoszeniowy i prześlij go najpóźniej do 31 stycznia 2022.

Szczegóły konkursu, aktualności i relacje z poprzednich edycji znajdziesz na:

Materiał źródłowy: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego