Konferencja Komitetu Naukowego Agencji Praw Podstawowych UE

Miejsce wydarzenia: Pomorska 149/153, 90-236 Łódź
Czas: 01 czerwca 2023 (czwartek) 10:00 - 16:45

Już 1 i 2 czerwca będziemy gościć na Uniwersytecie Łódzkim komitet naukowy Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Logo FRA

Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona współczesnym wyzwaniom dla rządów prawa. Podczas spotkania chcemy dyskutować z ekspertami z kraju i zagranicy m.in. o wskaźnikach praw człowieka (human rights indicators) i metodologiach ich stosowania. W dedykowanych panelach eksperci będą mówić o takich wyzwaniach dla rządów prawa jak migracja i nowe technologie. Spotkanie jest otwarte dla gości z kraju i zagranicy. Drugi dzień poświęcony będzie na ostatnie w tej kadencji, zamknięte spotkanie robocze komitetu naukowego FRA.

Wydarzenie jest kontynuacją dialogu o metodologiach praw człowieka rozpoczętego w ubiegłym roku w Berlinie i podsumowaniem 6-letniej kadencji aktualnego składu komitetu. Spotkanie otworzy dyrektor FRA, Michael O’Flaherty, a wśród panelistów gościć będziemy m.in. byłą sędzię w Europejskim Trybunale Praw Człowieka ETPC i aktualną dyrektor programową Akademii Prawa Europejskiego, dr Julię Laffranque; byłego specjalnego sprawozdawcę ONZ ds. migracji prof. Francois Crepeau z McGill University czy prof. Nico Schrijvera z Uniwersytetu w Lejdzie, członka holenderskiej Rady Państwa i byłego sędziego Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza.

FRA i jej komitet naukowy

Strona konferencji

Materiał: Lodz Cyber Hub