Naukowcy i studenci UŁ nagrodzeni w konkursie Marszałka Województwa Łódzkiego

Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o przyznaniu Nagród Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim w 2023 roku. Nagrodzone zostały: 1 praca habilitacyjna, 6 rozpraw doktorskich, 6 prac dyplomowych magisterskich oraz 6 prac dyplomowych: licencjackich i inżynierskich.

Wśród laureatów XXIV edycji konkursu Marszałka Województwa Łódzkiego znalazło się siedmioro naukowców i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Sa to:

Dr hab. Bartosz Bartosiewicz (Wydział Nauk Geograficznych) – „Regiony miejskie w Polsce - struktura i powiązania przestrzenne”, praca habilitacyjna/cykl publikacji, nagroda w wysokości 10 000,00 zł.

Dr Katarzyna Smyczek (Zespół redaktorów Inicjujących Czasopism) – „Twórczość satyryczna duetu Ryszard Marek (Ryszarda Wierzbowskiego i Marka Grońskiego) w latach 1956-1967 w świetle polityki kulturalnej PRL”,rozprawa doktorska, 7 000,00 zł.

Dr Maciej Adamiak (Wydział Nauk Geograficznych) – „Wykorzystanie technik uczenia maszynowego i teledetekcji do wspomagania interpretacji przestrzeni geograficznej”, rozprawa doktorska, 7 000,00 zł.

Magdalena Oczek, „Transformacja energetyczna regionu bełchatowskiego w kontekście Strategii Unii Europejskiej (2021-2030) – Europejski Zielony Ład”, praca dyplomowa – magisterska, 5 000,00 zł.

Gabriela Łukasiewicz, „Współczesna terminologia włókiennicza – analiza korpusowa wybranych tekstów naukowych opublikowanych w latach 2000-2022”, praca dyplomowa – magisterska, 5 000,00 zł.

Konrad Potocki, „Liczebność i ekologia dzięcioła czarnego na terenie Lasu Łagiewnickiego”, praca dyplomowa – inżynierska, 3 000,00 zł.

Aleksandra Nisztuk, „Zmiany morfologiczne strefy brzegowej Zbiornika Sulejowskiego”, praca dyplomowa – licencjacka, 3 000,00 zł.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Pełna lista laureatów Nagród Marszałka Województwa Łódzkiego w XXIV edycji konkursu za najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim w 2023 roku.

Materiał: Zarząd Województwa Łódzkiego

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ