Nie żyje Piotr Wesołowski, dziennikarz, wykładowca, Absolwent VIP UŁ

W środę 12 kwietnia zmarł nagle Piotr Wesołowski, wieloletni dziennikarz łódzkich mediów, wykładowca akademicki, Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego, uczestnik Projektu Mentorskiego realizowanego przez UŁ. Miał 59 lat.

Piotr WesołowskiPrzez trzydzieści lat związany był z „Gazetą Łódzką” – łódzkim wydaniem „Gazety Wyborczej”, które współtworzył w 1989 roku. Był w nim szefem działu politycznego, zastępcą redaktora naczelnego i redaktorem naczelnym.

Jego pasją było dziennikarstwo polityczne. Publikował teksty w „Gazecie Wyborczej”, „Dużym Formacie”, dodatku „Ale Historia” i w „Wysokich Obcasach”. Współpracował z branżowym magazynem „Press”, tygodnikami „Polityka” i „Wprost”.

Po rozstaniu z „Gazetą Wyborczą” w 2018 roku podjął pracę w łódzkiej Telewizji Toya, gdzie był wydawcą oraz autorem i prowadzącym programów publicystycznych poświęconych polityce i mediom: „Dla Prawo- i Leworęcznych”, „Presuffka”, „IV Władza” i „Pod prąd”.

Nie mów do mnie Piotrek - krzyczał, kiedy ktoś się do niego tak zwrócił. Kazał mówić Piotr, Piotruś albo „Wesoły” i to jako „Wesołego” znali go wszyscy. Był (jak to nieprawdopodobnie brzmi „był”) legendą łódzkiego dziennikarstwa. Dziennikarstwo czuł, kochał i wykonywał niezwykle profesjonalnie. Zawsze w biegu, zatrzymywał się na chwilę, mówił bardzo szybko (niektórzy go nie rozumieli z czego „Wesoły” sam często się śmiał) i biegł dalej, jakby podświadomie czuł, że nie zdąży. Odszedł tak jak żył, nagle i szybko. Zbyt szybko, zbyt wcześnie. Miał tyle planów, umówione spotkania, umówionych gości do programów, które prowadził. Był też nauczycielem akademickim – uwielbiał spotkania ze studentami, z młodymi ludźmi. W redakcji, gdzie zawsze go było pełno, jest szok, niedowierzanie i dziwna cisza.
Żegnaj Piotrze, Piotrusiu, „Wesoły”. Nawet nie wiesz, jak bardzo będzie nam Ciebie brakować

– napisali na Facebooku koledzy i koleżanki Piotra z Telewizji Toya.

Piotr Wesołowski ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Pracując w mediach, wykładał jednocześnie na UŁ, w Instytucie Heweliusza, Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu, Społecznej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Uhonorowany przez UŁ tytułem Absolwent VIP, od lat był aktywnym mentorem w Projekcie Mentorskim UŁ.

Tekst: Centrum Komunikacji i PR UŁ

Zdjęcie: TV Toya