PROJEKT MENTORSKI

Godło Polski
PROJEKT MENTORSKI

PROJEKT MENTORSKI

ODKRYJ SWÓJ POTENCJAŁ POD OKIEM MENTORA!

dwoje mentorów i dwoje mentees na niebieskim tle

Twój rozwój nie musi ograniczać się jedynie do zajęć i uczestnictwa w kołach naukowych. Jeżeli wiesz, w którym kierunku chcesz podążać po studiach, albo wręcz przeciwnie - jesteś głęboko zainteresowany konkretnym zagadnieniem, ale nie wiesz, jak przekuć to w satysfakcjonującą drogę zawodową - zapoznaj z tym, co oferuje Ci Projekt mentorski Uniwersytetu Łódzkiego, w którym nasi znakomici absolwenci, reprezentanci biznesu, świata kultury i mediów, doradzają studentom uczelni i pomagają im zaplanować ścieżkę kariery. 

Do tego, by dobrze się działo, potrzebne są młode ręce i stare głowy.

prof. Tadeusz Kotarbiński
Pierwszy Rektor Uniwersytetu Łódzkiego

JAKIE SĄ GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROJEKTU? 

  • wyznaczenie realistycznych i ambitnych planów zawodowych
  • określenie Twoich mocnych i słabych stron
  • motywowanie do rozwoju kariery zawodowej
  • wsparcie w realizacji własnych celów
  • poznanie rynku pracy oraz możliwych dróg rozwoju

tabela

FAQ

Projekt mentorski UŁ jest dostępny dla wszystkich studentów Uniwersytetu Łódzkiego, niezależnie od poziomu studiów czy kierunku nauki.

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z profilami mentorów, które można znaleźć w zestawieniu mentorów na początku rekrutacji każdej edycji.

Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online. W formularzu musisz podać maksymalnie 3 preferowanych mentorów. Wskazanie jednak ma charakter informacyjny i nie gwarantuje przydzielenia do wybranego mentora. Ostateczna decyzja o wyborze mentee należy do mentora.

Formularz zgłoszeniowy publikowany jest na początku rekrutacji każdej edycji.

Zostaw nam swój kontakt już dziś, a my poinformujemy Cię o starcie rekrutacji.

W formularzu zgłoszeniowym, który jest opublikowany na początku października, należy wskazać maksymalnie 3 mentorów.
Szczegóły w harmonogramie projektu. Jeśli nie chcesz przegapić terminu, zostaw nam swój kontakt w formularzu zgłoszeniowym.

W formularzu zgłoszeniowym należy opisać dlaczego zdecydowałaś/zdecydowałeś się aplikować do Projektu mentorskiego UŁ, załączyć swoje aktualne CV oraz zdjęcie. Twoje odpowiedzi wraz z CV zostaną przekazane mentorom, natomiast zdjęcie będzie użyte w momencie publikacji par mentorskich na stronie internetowej. Zadbaj by było możliwie jak najbardziej profesjonalne. 

Nie ograniczamy możliwości ponownego aplikowania do Projektu mentorskiego UŁ, natomiast pierwszeństwo udziału mają zawsze osoby, które nie uczestniczyły w pracy z mentorem.

Każda dodatkowa aktywność poza tokiem studiów z pewnością będzie mile widziana i zwiększy Twoje szanse na udział w Projekcie. Jednak brak dodatkowych aktywności nie skreśla Twoich szans. 

Twoje zgłoszenie do Projektu trafia do mentorów podanych w formularzu zgłoszeniowym. Aby zwiększyć Twoje szanse na udział w Projekcie istnieje możliwość przekazania Twojego zgłoszenia innemu mentorowi, po uzyskaniu Twojej zgody. 

Spotkania odbywają się przynajmniej raz w miesiącu przez okres 6 miesięcy. Ostateczna liczba spotkań i ich forma (stacjonarnie/online) są ustalane indywidualnie w parze mentorskiej.

HARMONOGRAM XI EDYCJI

do 24 września 2023 r.

Rekrutacja mentorów 

do 12 listopada 2023 r.

Rekrutacja studentów (kandydatów na mentee) 

do 15 listopada 2023 r.

Przesłanie mentorom kandydatur do akceptacji

do 21 listopada 2023 r.

Ostateczny wybór mentee 

do 24 listopada 2023 r.

Publikacja par mentorskich na stronie projektu 

7 grudnia 2023 r.

Uroczysta inauguracja XI edycji projektu w Pałacu Biedermanna

styczeń 2024 r. - czerwiec 2024 r.

Realizacja procesu mentorskiego

do 14 lipca 2024 r.

Ewaluacja projektu (rekomendacje dla XII edycji)

PARY MENTORSKIE

Poniżej w linku prezentujemy pary mentorskie XI edycji Projektu mentorskiego

FILMY

projekt mentorski zdjęcie grupowe

Projekt mentorski UŁ świętuje już 10 lat! 

Kilkudziesięciu mentorów i kilkuset mentee. Przez niemal dekadę, dzięki flagowemu projektowi Uniwersytetu Łódzkiego, udało się doradzić wielu młodym studentom i studentkom na starcie ich zawodowego życia. Dziękujemy naszym Absolwentom VIP za ich poświęcenie i pracę. Oto krótkie podsumowanie naszych wspólnych 10 lat. Gorąco zapraszamy do oglądania!Różnorodność osobowości oraz szeroki zakres kompetencji mentorów sprawia, że możesz otrzymać wiedzę oraz umiejętności na wielu płaszczyznach. Role mentorów przyjmują osoby piastujące wysokie stanowiska w czołowych firmach i organizacjach działających w Polsce, m.in. takich jak: Accenture, Deloitte, KGHM, Grupa Azoty, Amcor czy PKO BP S.A.Projekt mentorski - Edycja X - teaser 

projekt mentorski

"Projekt mentorski jest w stanie dać perspektywę, której nie sposób otrzymać poprzez uczestnictwo w zajęciach czy kołach naukowych. Ta inicjatywa jest wyjątkową i niepowtarzalną okazją nie tylko do konsultacji zawodowych planów, lecz także do inspirowania się i podjęcia nowych przedsięwzięć. Jest to okazja, której nie można przegapić."
- Natalia, uczestniczka IX Edycji Projektu mentorskiego

projekt mentorski

KONTAKT

Centrum Współpracy z Otoczeniem

 

e-mail: absolwent@uni.lodz.pl
tel. 42 635 41 67